19 Mayıs 2011 İstanbul Depremi Video

19 Mayıs 2011 İstanbul Depremi Video

Cuma, 20 Mayıs 2011 tarihinde admin tarafından yazıldı.


19 Mayıs 2011 İstanbul Depremi
19 Mayıs 2011 perşembe günü İstanbulda deprem oldu.Tüm marmar sallandı ve bazı bölgelerde deprem korkuttu herkesi.
İşte detaylar;

Marmara’da 23:16′da henüz şiddeti ve merkezi henüz belli olmayan bir deprem meydana geldi. Marmara’da meydana gelen deprem, İstanbul’un büyük bir bölümünde, Yalova, İzmit, Eskişehir, Ankara, Tekirdağ, Çanakkale ve Bursa’da da hissedildi.

Kütahya’nın Simav ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, İstanbul, Ankara, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Afyonkarahisar’da da hissedildi.

Kütahya’daki ilk deprem 5,9 değil, 3,8. Saat 22:59:46′da ilk olarak 3,8 ile sallanan Kütahya, 23:15:22′de 5,9 ile sallandı. Bu depremin ardından son olarak 23:25:32′de 4,6 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.
Meydana gelen depremler arasında sadece 5,9 şiddetindeki deprem birçok ilde hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.15′te, merkez üssü Kütahya’nın Simav ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin hissedildiği il ve ilçelerde vatandaşlar, evlerini terk ederek sokağa çıktı.

Bu arada, ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumunun internet sitesindeki verilere göre, Türkiye’nin batı kesiminde meydana gelen depremin merkez üssünün, Kütahya’ya 77, Bursa’ya 121 ve Balıkesir’e 123 kilometre mesafede (Yani Kütahya Simav) olduğu belirtildi.
Depremin büyüklüğü 6 olarak verildi.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat