2011 Adıyaman Milletvekili Aday Adayları Listesi Akp Chp Mhp Bdp

2011 Adıyaman Milletvekili Aday Adayları Listesi

Perşembe, 10 Mart 2011 tarihinde admin tarafından yazıldı.


2011 tüm partilerin Adıyaman Milletvekili aday adayları
2011 yılı haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde Adıyaman ilinin milletvekili adaylarını partileriyle sitemize eklemiş durumundayız. 2011 yılı seçiminde Adıyaman Milletvekili Adayları aşağıda;

2011 AK PARTİ Adıyaman Milletvekili Aday Adayları:

İclal Yalçın Tutuş,Ahmet Aydın, Hüsrev Kutlu, Şevket Gürsoy, Mehmet Erdoğan, Dengir Mir Mehmet Fırat, Nevzat Bayhan, Mahmut Göksu, Yaşar Güleş, Ahmet Faruk Ünsal, Fehmi Turanlı,Şevket Özdemir,Ayla PEKTAŞ,Orhan USLU,Mustafa IŞILDAK,Mahmut BOZKURT,Selda Tandoğan DEMİREL,Abdulgafur BÜYÜKFIRAT,Abdulkerim IŞIK

CHP Adıyaman Milletvekili Aday Adayları:

Ali Murat Bilgiç– CHP İl Başkanlığından aday adayı olmak için istifa etti.
A.KADİR AÇIKGÖZ – CHP ESKİ İL BAŞKANI
AV. ALİ COŞKUN CHP – MERKEZ İLÇE BAŞKANI
AYTEN ŞAHİN GENÇ – ESKİ PARTİ MECLİS ÜYESİ
CELAL TOPKAN – 21. DÖNEM ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ
HACI MEHMET GELİR – EĞİTİMCİ- GAZETECİ
HASAN KARAKAYA – YAYLAKONAK BELEDİYE BAŞKANI
FATMA ULUBEY – GÖLBAŞI CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI
MAHMUT YILMAZ CHP ESKİ İL BAŞKANI
MESUDE ÜNLÜ – CHP ESKİ KADIN KOLLARI BAŞKANI
MEHMET BAYKARA – ECZACI (İSTANBUL)
MEHMET UÇAR – CHP BESNİ İLÇE BAŞKANI
MEHMET KARAHAN – MÜTEAHHİT
MÜSLÜM ASLAN – EĞİTİMCİ – EĞİTİM İŞ SENDİKA BAŞKANI
SAİT DOĞAN – CHP ESKİ MİLLETVEKİLİ ADAYI
SALMAN POLAT – MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (ESKİ DANIŞMAN)
SELÇUK TABAK – DOKTOR
ŞEVKET KÖSE – MİLLETVEKİLİ (DİŞ HEKİMİ)
SIDIK ŞAHİN – EĞİTİMCİ
ZEYNAL BAKIR – TÜMMOB BAŞKANI (MÜHENDİS)
ZEYNEL ASLAN – İL İDARE KURULU MÜDÜRÜ

2011 HAS PARTİ Adıyaman Milletvekili Aday Adayları :

Henüz aday adaylığını açıklayan yok.

HAS PARTİ Muhtemel Adıyaman Milletvekili Aday Adayları:

Av. Mustafa Alkayış, Mehmet Ali Tekbaş, Abdurrahman Toprak, Ahmet Doğan, Ahmet Çelik, İnan Arslan

MHP Adıyaman Milletvekili Aday Adayları 2011 :

1 MEHMET TOPRAK LİSE SANAYİCİ – ÇİFTÇİ
2 HASARİ GÜLER ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
3 MEHMET ÖZHAN ÜNİVERSİTE EMEKLİ BÜROKRAT
4 HATİCE ATALAY ÜNİVERSİTE MİMAR
5 MEHMET VURAL YÜKSEK OKUL POLİS MEMURU

BDP’de aday adayı olaması muhtemel olanlar
1-Behçet yıldırım-doktor
2-veli büyükşahin-yayıncı
3-Doğan Durgun-yazar/mali müşavir
4-Ahmet İnan-akademisyenTüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
 • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
 • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
 • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
 • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

“2011 Adıyaman Milletvekili Aday Adayları Listesi” için 8 cevap

 1. Kenan Tezerdi diyor ki:

  CHP’den Çınar tıp Merkezi Başhekimi Dr. Veli Örtlek’de aday adayı ona yer vermemişsiniz

 2. Halil diyor ki:

  Adıyaman Köy Hizmetleri Eski İl müdürü Ahmet Yavuz da MHP adayı… Şimdiden Başarılar

 3. nuri diyor ki:

  BESNİ ilçe başkanı mehmet uçara başarılar dilerim

 4. erol altunoglu diyor ki:

  AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı
  Nobel ve Tübitak Bilim Ödülleri sahibi
  Prof Dr Ahmet Ruhi MERMUT

  Prof. Dr. Ahmet Ruhi MERMUT kimdir?

  Bitlis’te doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Bitlis’te tamamladıktan sonra 1961 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesine girdi. 1964 yılında kendi bölümünde Asistan oldu. 1968 yılında doktor, 1974 yılında doçent ve 1979 yılında da Profesör oldu. 1968-71 yılları arasında Hollanda’nın Wageningen kentinde araştırmacı olarak çalıştı. 1982 yılında Kanada Saskatchewan Üniversitesinde öğretim üyesi olarak 22 yıl çalıştı. Şubat 2004 yılında Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesinde öğretim üyesi oldu.

  2002 2010 yıları arasında Dünya Toprak Bilimi Kurumu Konsey üyesi ve I. bölüm başkanı oldu. Çalışma alanında dünyanın sayılı bilim adamları arasında yer aldı. Kanada da bulunduğu süre içinde hükümetin gelişmekte olan ülkelere yaptığı yardımlar çerçevesinde engin deneyimler elde etti.

  2005 yılında Amerika Toprak İlmi Cemiyeti Uluslararası Toprak Bilimi Ödülü,

  2005 yılında TÜBİTAK bilim ödülü,

  2005 yılında Amerika Agronomi ödülü,

  2004 yılında Amerika Toprak İlmi Cemiyeti Fellow ödülü,

  1999 yılında Kanada Toprak Bilimleri Cemiyeti Fellow ödülü aldı.

  2004-2007 yılları arasında Güney Kore Toprak Bilimleri Cemiyetine onur üyesi seçildi.

  2002-2004 yıllarında Kanada Toprak Bilimleri Cemiyeti Başkanı oldu.

  Bildigi yabancı diller: İngilizce (Ana dili gibi), Almanca (iyi), Hollandaca (iyi), Farsça (iyi), Portekizce (iyi), İspanyolca (orta), İtalyanca (orta), Arapça (düşük), Çince (düşük) ayrıca Tüm Orta Asya Türk Şiveleri.

  150 den fazla uluslararası dergilerde bilimsel yayın 19 Kitap ve 400 den fazla uluslararası bilimsel toplantıya katıldı. MÜSİAD’ın isteği üzerine 5 yıllık bir çalışma sonucunda “TÜRKİYE’NİN TARIMSAL GÜCÜ ve GELECEĞİ” adlı raporu Aralık 2010 da yayınlandı. Raporun editörü ve 5 bölümün yazarı olarak görev aldı.

  Kızıl Çin, Hindistan, Brezilya, İran ve Etiyopya’da dersler verdi, araştırmalar yaptı ve çoğu gelişmekte olan ülkelerden olmak üzere 25 den fazla sayıda bilim adamı yetiştirdi.

  Projem Nedir?

  Günümüzde Türkiye’nin ihracatının %30’u tarıma dayalı ticaret ve sanayilerce gerçekleştirilmektedir ve Türkiye’ye net döviz kazandıran, yani ticaret açığı verilmeyen sektörler sadece tarıma dayalı sanayi kategorisindedir. Bugün tarım alanında dünyanın en gelişmiş ülkesi olan ABD, aynı zamanda tarım alanında araştırma-geliştirme alanlarında en çok yatırım yapan ve teşvik veren ülke konumundadır. Tarım sektörünün en önemli özelliği dünyadaki tüm ülkeler için stratejik öneme sahip olan gıda güvenliğini sağlamış olmasıdır.

  1) Bugüne kadar tarım Türkiye’de yeterince modern bir yatırım alanı olarak ele alınamamış ve sektörün piyasa ve girişimcilik ayakları bir türlü oluşturulamamıştır. Tarımın milli gelir içindeki payı ve kişi başına verim gibi faktörler, büyük bir nimetten gereğince yararlanılamadığını açıkça göstermektedir. Tarımsal potansiyelimiz bilimsel olarak analiz edildiğinde ve bitkisel ve hayvansal üretimle endüstri ve pazarlama hep birlikte ele alındığında tarımın katma değer olarak ekonomimize ve dolayısıyla kalkınmamızda çok büyük itici güç olacağı kesindir.

  Her şeyden önce tarımda şu iki ilkenin benimsenmesi şarttır:

  a) Tarımsal üretim politikası, esas olarak pazar eğilimleri, sanayici ve tüketici beklentileri ile ekolojik koşullar dikkate alınarak oluşturulmalıdır,

  b) Türkiye’de tarımsal üretim düşük maliyetle ve yüksek verimle yapılmalıdır. Özellikle Avrupa Birliği’ne girme arzusu içerisinde olduğumuz bir dönemde bölgemiz, stabil olmayan bir bölge durumdadır. Türkiye’nin ekonomik olarak güçlenmesi Demokratik açılım ve bölge barışı için de son derece önemlidir. Tarımda yüksek bir potansiyel gücümüz var ve bu gücü de çok iyi kullanabilmeliyiz.

  Bu ilkeler doğrultusunda “TÜRKİYE’NİN TARIMSAL GÜCÜ ve GELECEĞİ” adlı kitapta yer alan bulgular üzerine yaklaşık %30 nüfusu içinde barındıran ülkemiz tarımının sürdürülebilir bir üretim artışı ile yüksek tarımsal potansiyeline ulaşması projesi temel amacımdır.

  2) Kaliteli ve sürdürülebilir gıda üretiminin sağlanması için Türkiye’de Uluslararası bir Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin kurulması için mücadele başlattım. Bu araştırma merkezinde önemli çalışma kollarından birisi de gıda endüstrisi olmalıdır. Bu merkez:

  gelişmekte olan ülkeler teknoloji transferinde katalitik bir rol üslenecek,

  gıda güvenliği ve sağlığı ve,

  Uluslararası teknoloji transferi, eğitim, araştırma ve geliştirme sağlayacaktır.

  3) Gıda endüstrisi için gerekli bilgisayar yazılım alanında araştırma merkezlerinde

  olanaklar geliştirilecektir,

  4) Tarımsal makine endüstrisinin desteklendirilecek ve

  5) Analiz ve laboratuar olanaklarının arttırılarak dünyada gerçek anlamda rekabet

  sağlanacaktır.

  Neden Milletvekili Olmak İstiyor ve Ne Kazandırabilirim?

  AB üyelik sürecinde Türkiye’nin tarım sektörünü sadece “uyum” ve hatta “bir yükten kurtulma” perspektifinden değil, kalkınmanın motor güçlerinden biri durumuna getirme açısından aktif sorumluluk alarak ve Dünya Doğal Kaynakları (özellikle TOPRAK ve SU ve güvenli gıda üretimi) üzerinde elde ettiğim engin deneyimlerimi ülkemiz tarımının kalkınmasında kullanmak istiyorum. Tarımın ekonomik güç kazanmasında ve dolayısıyla ülkemiz kalkınmasında çok büyük bir itici güç ve önemi olduğuna inanıyorum.

  Temenni ve Sonuç

  Dünyadaki son gelişmeler karşısında Türkiye’nin etkin rol alması, bilgi transferi ve deneyimlerin aktarılması ve liderlik yapması bakımından ülkemizde bulunan yüksek tarımsal potansiyele ulaşılması için tam bir hassasiyet gösterilmesi inancını taşımaktayımDevamını Gör

 5. ateş diyor ki:

  Ey adıyamanlılar şu Adıyaman milletvekilleri kadar basit ve vasıfsız daha milletvekilleri yok..siz de koyun gibi oy verip duruyorsunuz. hangisi adıyamana bir gün gelip kahta siverek yolunu konuşabildi. ya da şehrin yeni bir şekil alması için çaba gösterdi.en Azından iktidar ya da muhallefet olamayacaksa da sizi temsil edebilecek birilerini seçinn

 6. mustafa caymaz diyor ki:

  ANKARA AK PARTİ 2.BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
  Ülke genelinde yüzlerce konser veren,ulusal kanallara konuk olan,televizyonlarda klibi yayınlanan,radyolarda eserleri ile milyonların gönlünde taht kuran ve Ankara’nın tek yerel televizyonunda beş yıldır ”Mustafa caymaz’la Gültanem”programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan şair,sanatçı,yazar,yapımcı ,yönetmen ve öğretmen olan Mustafa Caymaz 20 yıldır ankara’nın Keçiören ilçesinde ikamet etmektedir.Eşi Çankırı’lı olan Aysun Hanım da öğretmendir.Üç çocuk babası olan Mustafa Caymaz yalnız Ankara’da 2010 yılı ramazan etkinliklerinde yüz binlerce insana ulaşmıştır.Ankara’da 2010 yılı Ramazan Etkinliklerinde verdiği konserlerden bazıları
  1.Keçiören Belediyesi Ramazan Konserleri
  2.Çubuk Belediysei Ramazan Konserleri
  3.Mamak Belediyesi Ramazan Konserleri
  4.Sincan Belediyesi Ramazan Konserleri
  5. Gölbaşı Belediyesi Ramazan Konserleri
  6.Ayaş belediyesi İftar programı Konseri
  8.Altındağ Belediyesi Altınpark Ramazan Konserleri
  9.Pursaklar Belediyesi özel Halk Konseri
  10.Kocatepe kültür Merkezi Tasavvuf Konseri
  11.Sivil Toplum Örgütleri iftar programları vs..

  Mustafa CAYMAZ
  Tv Programcısı
  Şair – Yazar – Sanatçı

  10 Haziran 1970 yılında Adana’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Adana’da tamamladı.

  Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kastamonu Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

  Üniversite hayatında şiirlerini kaleme almaya başladı.

  1992 yılında, Kastamonu Eğitim Fakültesi’nde şiir okuma ve yazma dalında düzenlenen yarışmada, “İSLAM” şiiri ile derece aldı,

  2001-2004 yılları arasında, Milli Eğitim Bakanlığı Şura salonun da Bakanlık adına şiir dinletisi sunmuştur,

  2003 yılında, Ankara Keçiören Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tertiplediği şiir okuma ve yazma dalında, İlçe birinciliğini kazandı,

  12 Ocak 2004 yılında, Ankara Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenen şiir okuma ve yazma elemelerinde seçilerek Milli Eğitim Bakanı’nında katıldığı gecede şiir dinletisi sunmuştur,

  2008 yılında, İlahi dalında en iyi Sanatçı ödülünü aldı.

  Ülke çapında konserlere, etkinliklere katılan şair ve sanatçı Mustafa Caymaz;

  Tatlıses tv, ASU tv, Kanal 3, Güneydoğu tv, Gimsa tv, Beypazarı tv, Kanal A, Dost TV, Başkent TV, TV 5, Aksu TV, Akdeniz TV, Ses TV, Kanal 7, Konya TV, Berat TV, Kon TV, Kanal Urfa, Hilal TV, Elif TV, Genç TV, Kanal 60, Art, Ahi TV, Güneş TV, Edessa TV, Kral Karadeniz TV, Çay TV, KTV, MPL, SRT, GSRT, KBRT vb. televizyon kanallarına konuk olmuştur ve bu kanallarda sanatçının klipleri halen yayınlanmaktadır.

  Yerel ve Ulusal radyolarda ise albümleri yayınlanmaktadır.

  Sanatçınısn 4 Adet şiir kitabı bulunmaktadır.

  1.sana muhabbet
  2.nura açılan kapı
  3.gültanem
  4.gözümün nuru hz.muhammed (SAS)
  Albüm cd- kaset çalışmaları
  1.Nur kapısı
  2. Gözümün nuru
  3.Her yerde allah var
  bir de milli eğitim bakanlığı talim terbiye kurulunca onaylanmış ders kitapları bulunmaktadır

  Sanatçı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

  “Ankara’nın Televizyonu” sloganı ile yayın yapmakta olan Gimsa TV’de halen, “Mustafa Caymaz’la Gültanem” programı ile her Pazartesi saat 20:00’da farklı konu ve konukları ile evlerinize misafir olmaya devam ediyor…

 7. tarık karaaslan diyor ki:

  dengir mir mehmet fırat a şimdiki secımlerde daha buyuk sorumluluklar dusuyor. dengır beyın allah yolunu acık etsın kendısıne basarılar dilerim

 8. bulent sirin diyor ki:

  (başbuğ: ahmet yavuz 1.sıra desin t.b.m.m.kesin )
  geleceğe ümit ile bakmak

  değerli mhp\\\’li kardeşlerim.ahmet yavuz ismini duyduğumda siz adıyamanlılar adına dolaylı olarakta türkiyem adına o kadar sevindimki, artık geleceğe daha ümitli bakıyorum artık.ahmet yavuz un kenidi memleketi olan adıyaman a geçmişte yaptığı hizmetleri bir araştırsanız yukarıdaki başlığımı neden attığımı daha iyi anlarsınız.mesela Mekke-i Mükerremeyi görmelerine ve hacı vesile oluğu Adıyaman’lılar, okul müdürüyken mezun ettiği öğrenciler , onun sayesinde iş bulanlar , Köy hizmetleri il müdürüyken yol götürdüğü-su götürdüğü köyler….gelecekteki yapacaklarının ne kadar güzel şeyler olacaklarını lütfen bir düşünün……öncelikle ahmet yavuz bir güzel insan ki onu anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır.bu alçak gönüllülüğü, çalışkanlığı,cesaretliğiği,yiğitliği,zekası,bürokratlılığı ona ayrıca bir asalet kazandırmış devlet işlerinii çok iyi bilen, en önemlisi ki liderlik vasıflarının çok gelişmiş olması ki bu çok önemli, siz adıyamanlılar için büyük bir şanstır.böyle bir evladada sahip olmak herkese nasip olmaz.1. sıradan ahmet yavuz geleceğe ümitle bakmamızı sağlayacak çok değerli bir şahsiyettir.kendisine kalbinin temizliği kadar temiz duygular diliyorum allahımdan. yolu açık olsun…(başbuğ ahmet yavuz 1.sıra desin t.b.m.m.kesin )

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat