2012 Altın Fiyatları Ne Olur

2012 Altın Fiyatları Ne Olur

Cumartesi, 24 Aralık 2011 tarihinde admin tarafından yazıldı.


2012 Altın Fiyatları ve 2012 de Altın Fiyatları Ne Olur
Altına yıllardır beri merak sarmışsımdır , ben altını bir yatırım olarak görüyorum. Altın alan bu zamana kadar hiç zarar etmemiştir.

2012 Altın Fiyatları Ne Olur ? sorusu hakkında bilgileri sizlerle paylaşmak istedim…

ABD Merkez Bankası FED’in ekonomide iyileşmenin başladığını ancak faizlerin uzun süre düşük kalacağını açıklaması global piyasalarda olumlu algılandı.

Avrupa’daki sorunlar bir kenara itildi, açıklanan bilançoların desteğinde endeksler tepki alımlarıyla yükseldi. Ancak doların değer kazanmasına rağmen altına yöneliş artıyor. Bu tablo insanların kendilerini güvenli limanda görmek istediğini anlatıyor. Yunanistan için 120 milyar Euro’ya kadar destek görüşmelerinin sürdüğü haberleri geliyor. Ama ortada elle tutulur bir gelişme yok. AB’nin parasal işlerden sorumlu üyesi Olli Rehn, Yunanistan’a AB’nin açacağı kredilerde mali sıkıştırma şartlarının olacağını, anlaşmanın yakın zamanda imzalanacağını, Yunanistan’ın gelecek yıllarda on milyarlarca euro’ya ihtiyaç duyacağını söyledi.. Yunanistan borçlarını ödeyemez hale gelirse, tahvillerini elinde tutan bankalar büyük zararlara uğrayacak. Bu gelişme domino etkisiyle Portekiz, İspanya, İtalya ve İrlanda’ya yayılacak. Yunanistan Euro bölgesinden çıkarılarak, büyük bir devalüasyon, (yani para değerini düşürmesi) gerekiyor. Yılın ikinci yarısı çok zorlu geçeceğe benziyor.

Euro bölgesinin bölünme tehlikesinin artması, yatırımcıları paniğe sevk etti. Lehman Brothers’ın iflasından bu yana görülmemiş düzeyde Euro satışı yapıyorlar. Emeklilik fonları ve bankalar nisan ayında, 2008’in ikinci yarısından bu yana en hızlı biçimde Euro’larını ellerinden çıkarıyor. Euro satış opsiyonları, alım opsiyonlarına (taahhütlerine) rekor fark atmış durumda. Euro’nun 2011 yılında dolar karşısında 1.10 sent düzeyine ineceği yorumları yapılmaya başladı. Şu anda UBS ve Avrupa Merkez Bankasının desteği olmazsa, Euro’nun 1.20 sente döneceği belirtiliyor. Ünlü yatırım bankası Morgan Stanley tarafından yapılan hesaplamaya göre, merkez bankaları 2009’un son çeyreğinde döviz rezervlerindeki Euro payını yüzde 27.6’ya çektiler. Euro ilk oluşturulduğunda bu rakam yüzde 17’ydi. Evet Euro’nun geleceği karanlık. İMKB’de yükseliş hareketi var, ancak talep yeterli değil.

Bütün dikkatler bugün ABD’de saat 15.30’da açıklanacak olan yılın birinci çeyreğine ait büyüme verisinde. %3.5’luk artışın üzerinde bir rakam ortaya çıkarsa, dolar değer kazanacak, hisseler prim yapacak. Altın 1200 dolar zirvesine doğru emin adımlarla yürüyor. Sağlam yatırım isteyen altın alsın.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat