2012 Mele Alımı Tarihleri – Başvuruları

2012 Mele Alımı Tarihleri – Başvuruları

Cumartesi, 31 Mart 2012 tarihinde admin tarafından yazıldı.


2012 Mele Alımı ne zaman başlayacak ?
2012 Yılında Hangi İle Mele Ataması Yapılacağı Açıklandı !
Mele Alımı 2012 Ne Zaman
Hangi İllere Mele Ataması Yapılacak Diyanet İşleri Başkanlığı
Başbakan Yardımcısı Bozdağ’ın açıkladığı ‘Mele alımı’ projesinin ayrıntıları netleşti. Diyanet kaç Mele alınacağını ve hangi ilde kaç Mele kontenjanı olacağını açıkladı.
Diyanet İşleri Başkanlığı, ilan yayınlayarak 200′ü Kur’an kursu öğreticisi, 800′ü de imam hatip olmak üzere toplam bin mele alacağını duyurdu.
Ençok melenin başta Diyarbakır olmak üzere Doğu ve Güneydoğu illerine alınacağı açıklandı. 26 Mart’ta başlayan başvurulara meleler 9 Nisan mesai bitimine kadar bulundukları illerin müftülüklerine başvuru yapabilecekler. 4/B sözleşmeli statüsünde alınacak meleler sınava tabi tutulacak. Meleler sınavda Kur’an okuma anlama ve tefsir konusunda değerlendirmelere tabi tutulacak.

Ayrıca sınava girecek aday melelere Arapçayı okuma anlama ve yazma ile klasik dini eserleri okuyup anlama yönünden sorular sorulacak. Diyanet İşleri Başkanı tarafından alınacak meleler için ilk şart Türk vatandaşlığı şartı. Adayların müracaat bitiş tarihi itibariyle 30 yaşını tamamlamış ve en az ilkokul mezunu olması gerekiyor. Mele adaylarının ayrıca, kamu haklarından mahrum bulunmamaları ve kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına uğramamış olmaları gerekiyor. Affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı ve zimmet, rüşvet, hırsızlık ve dolandırıcılık gibi suçlardan mahkûm olmamaları ve teröre karışmamış olmaları şartı aranıyor.
İŞTE ATAMA YAPILACAK İLLER
Erkek adaylar için de askerlikle ilgilerinin olmaması istenirken, Kur’an kursu öğreticiliği veya imam hatiplik yapmaya mani bir özürlerinin olmaması şartı aranıyor. Başvurusu değerlendirilen meleler, sınava tabi tutulacak. Sınav tarihi ve yeri ileri bir tarihte duyurulacak.
Sözlü sınava girmeye hak kazanan melelerden, her ne sebeple olursa olsun sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak.
Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı tanınmayacak. Adaylar sözlü sınav da en az 70 puan alması gerekiyor.
Sınavı geçen meleler 39 ile atanacak.
En çok Güneydoğu ve Doğu Anadolu’ya atama yapılacak.
Sözleşmeli kadroların atanacağı iller ve kadro kontenjanlarından bazıları şöyle: Diyarbakır 82, Mardin 68, İstanbul 70, Gaziantep 50, Ankara 13, Konya 12, Rize 18, Şanlıurfa 50, Van 57.
Diyanet İşleri Başkanlığı Mele Başvuruları Şartları 2012Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat