Akustik çeşitleri

Akustik çeşitleri

Pazartesi, 12 Mart 2012 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Akustik, Akustik nedir, Akustik ne demek, Akustik hakkında bilgi, Akustik ile ilgili bilgi, Akustik çeşitleri, Akustik türleri, Akustiker, Biyolojik Akustik nedir,
Akustik ile uğraşan bilimadamları, farklı nesnelerin sesle ne şekilde etkilendiklerini araştırır sürekli. Zararlı yüksek seslerden insanları korumaya, gürültüyü kontrol ederek azaltmaya, insanların duymak istemediği sesleri engellemeye yöneliktir tüm çalışmalar. Yıllar süren özenli çalışmalardan sonra ortaya çıkar iyi bir akustik yapı. İşte o akustik yapıdır konserleri, tiyatro eserlerini, ayinleri, unutulmaz ve tadına doyulmaz kılan.
Akustik, mekanik dalgaların, katı, sıvı ve gaz ortamları içinde yayılımını, özelliklerini, bulundukları ortamla olan etkileşimlerini, canlılar üzerindeki fizyolojik ve psikolojik etkilerini inceleyen bilim dalı. İlgi alanları açısından kabaca şu alt kısımlara ayrılabilir:
Biyolojik Akustik : Sesin balina, yunus, yarasa ve baykus gibi hayvanlar tarafından nasıl kullanıldığını inceler.
Su altı Akustiği : Deniz yatağı ve su altında ses dalgalarının yayılımı, saçılımı ve etkileşimini inceler.
Psikolojik ve Fizyolojik Akustik : İnsanlar ve hayvanların seslere karşı olan fizyolojik ve psikolojik tepkilerini inceler.
Elektro Akustik : Sinyal işleme kuramının yankılanım alanındaki uygulamalarını inceler.
Konuşma Akustiği : Konuşma iletişimi için gereken ses dalgalarının insanlar tarafından üretimi, ıletimi ve algısını inceler.
Müziksel Akustik : Müzik fiziğini, müziksel algıyı, müzik aletleri seslerinin çözümlenmesini ve bireşimini inceler.
Mimari Akustik : Kapalı alanların ve mimari yapıların akustik özelliklerini inceler
Gürültü Akustiği : Gürültünün nasıl üretildiği ve yayıldığı, etken ve edilgen gürültü denetimi, ve gürültünün etkilerini inceler.
Fiziksel Akustik : Ses dalga yayılımının fiziksel özelliklerini (iletim,yansıma, kırınım, etkileşim, kırınım, dağılım, emilim vs.) inceler.
Yapısal Akustik ve Titreşim Yankılanımı: Mekanik dizgelerin bulundukları ortamla olan ilişkilerini, ve ilgili ölçüm, çözümleme ve denetim yöntemlerini inceler.

Fiziksel Akustik nedir, Gürültü Akustiği nedir, Mimari Akustik nedir, Müziksel Akustik nedir, Konuşma Akustiği nedir, Elektro Akustik nedir, Su altı Akustiği nedir,Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat