Aloe Vera Nedir ve Aloe Vera Faydaları

Aloe Vera Nedir ve Aloe Vera Faydaları

Perşembe, 16 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Aloe Vera nedir Aloe Vera ismi bana çok değişik geldiğinden bu konu üzerinde durdum ve Aloe Vera hakkında tüm detaylı bilgilere ulaştım.
İşte Aloe Vera Nedir ve Aloe Vera Faydaları

Aloe Vera, sarısabır, arapça alloeh, ibranice halal, mucize bitki, tabii iyileştirici gibi çok çeşitli adlarda ve pek çok eski medeniyetlerde yüzyıllardır bilinen ve şifalı gücü nedeniyle çeşitli hastalık ve cilt sorunlarında kullanılan bir bitkidir. Tarihte ünlü bir araştırmacı ve arkeolog olan George Ebers, bu bitkinin çok eskilere dayanan ününü MÖ. 3500 yılından kalan bir papirüs el yazmasında keşfetmiştir. Bu papirüs, doğal ilaçlar üzerine yazılmış raporların bir derlemesiydi. Dioskarides ve diğer Yunan ve Romalı hekimler de bu bitkiyi başarı ile kullandıkları ve hatta bir efsaneye göre Aristo, Büyük İskender’i yaralı askerleri için kullanmak üzere büyük miktarda Aloe Vera elde etmek için Hint Okyanusundaki Socotra Adasını ele geçirmeye ikna ettiği, Mısır Kraliçesi Nefertiti ve Kleopatra sağlık ve güzelliklerini, Aloe Vera güzellik terapilerine borçlu oldukları da anlatılmaktadır.

200′den fazla cinsi bulunmasına rağmen,şifalı özelliklere sahip yalnızca üç veya dört çeşidi vardır.Bunlardan en etkilisi Aloe Vera Barbadensis’dir. “sarısabır” olarak da bilinen Aloe Vera kaktüse benzeyen zambakgiller familyasındandır.Tropik iklimlerde yetişen bu bitkinin anavatanı Afrika ve Yemen’dir.

Aloe bitkisi 3 ana bölümden oluşmaktadır.Yaprağın kabuğu, Latex yapışkan sarı sıvı ve jel tabakası. Bitki yaklaşık dört yılda olgunlaştıktan sonra yapraklarının özü,i çindeki jelin ve dış kabuğundaki özsuyunun karışımı ile % 100 doğal bir bitki suyu olarak ürün haline dönüştürülür.

Aloe vera özellikle bağışıklık sistemi üzerinde fayda sağlamaktadır. Bu fayda asırlar boyu Aloe Vera’nın mide ülseri ,sindirim rahatsızlıkları, kabızlık, ishal, hemoroid, zihinsel yorgunluk, migren, akne, kireçlenme, egzama, sedef, mantar, böcek sokmaları, tahrişler, güneş ve cilt yanıkları gibi rahatsızlıklarda iyi geldiğini bildiren binlerce insanın beyanlarıyla büyük ölçüde kanıtlanmıştır. Düzenli olarak içilen Aloe Vera sayesinde bağışıklık sisteminin neden olduğu rahatsızlıkların azaldığı görülmüştür.

Aloe Vera’nın Faydaları:

* Bağışıklık sisteminin değerini yükseltir, toksinlerin atılmasını sağlar.
* Ağrılarda, adale ağrısı, baş ağrısı, migren,
* Genel yorgunluk ve isteksizlikte, stress, düzensiz metabolizma, psikolojik ve depresif rahatsızlıklar, uyku düzensizliği,
* Mide ve bağırsak problemlerinde, ülserde, hazımsızlıkta, kolitte
* Hemoroid,
* Yüksek tansiyonda,
* Ekzama ve alerjilerde, sivilcelerde, deri kalitesi iyileştirilmesinde, sedef hastalığında, çıban ve iltihaplarda,
* Zona
* Yanıklar ve güneş yanıklarında, küçük kesiklerde, kuru deri problemlerinde, böcek sokması, saç ve cilt kepeklenmesi, saç dökülmesi
* Diyabetlerde,
* Antivirütik, herpes ve uçuklarda
* Kalp ve dolaşım bozukluklarında, yüksek tansiyonda,
* Kolestrol,
* Romatizmal hastalıklarda, eklem iltihaplanmasında, eklem ağrılarında ve kemik erimesinde,
* Astım,
* Gut,
* Soğuk algınlıklarında, boğaz enfeksiyonları ve diş eti problemlerinde,
* Prostat,
* Karaciğer iltihaplanması (Hepatit), Sirozda,
* Bronşit,
* Gut hastalığı,
* Kanser tedavisi gören kişilerde.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

“Aloe Vera Nedir ve Aloe Vera Faydaları” için 2 cevap

  1. ŞEHABETTİN AYDIN diyor ki:

    DÜNYA ENDÜSTRİYEL ALAN DA %90 PAZAR PAYINA SAHİP ALOE VERA ÜRETİCİSİ OLAN FOREVER LIVING PRODUCTS TEMSİLCİSİYİM BU HUSUS DA SORULARI OLANLAR VARSA ŞEHABETTİN AYDIN TLF:0505-7068574

  2. hasan diyor ki:

    ALOE VERA İÇİN KISACA MUCİZE ÜRÜN DİYEBİLİRİZ.AKLIMIZA GELEBİLECEK HER TÜRLÜ BÖBREK TAŞI,DM,HİPERTANSİYON,CİLT SORUNOLARI,ASTIM,DİZ AĞRILARI,GUT,KANSER VB … SORUNUMUZDA YANIMIZDA BULABİLeCEĞİMİZ ÜRÜN.ALANYA,ANTALYA,ESKİŞEHİR,KONYA,BURSA,.. VE TÜM TÜRKİYEDEN BİLGİ ALMAK İSTEYENLER h_forever07@hotmail.com TEL: 0502311872

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat