Asvel Beşiktaş Basket Maçının Geniş Özeti 7 Aralık

Asvel Beşiktaş Basket Maçının Geniş Özeti 7 Aralık

Salı, 07 Aralık 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Asvel Beşiktaş Basket Maçı 7 Aralık konusu hakkında tüm detaylı bilgiler aşağıdaki yazıda mevcuttur.
ULEB Avrupa Kupası (B) Grubu maçlarından Beşiktaş Cola Turka basketbol takımı 3. maçı olan Fransa’nın Asvel basket takımıyla 7 Aralık 2010 salı günü karşı karşı geliyor.
Karşılaşma için dün Fransa’ya giden siyah-beyazlılar, grubundaki ilk maçta Hemofarm Stada’ya 94-91 mağlup olmuş, deplasmandaki ikinci maçta da BG Goettingen’e Almanya’da 85-83 kaybetmişti.
30 Kasım Asvel Beşiktaş Basketbol Maçı saat 21:30 da başlayacak ve Trt den canlı olarak yayınlanacaktır.
Asvel Beşiktaş Basketbol Maçı Özeti 7 Aralık

aça pota altından oynayarak başlayan takımımız, ilk dakikalarda bunda başarılı olarak 6-2 öne geçti. Rakibin hızlı hücumlarını faul ile kesmek isteyen takımımız, karşısında, ribaunt’u alarak oyunu hızlandırmak isteyen Fransız ekibi bunda kısmen Başarlı olarak 4. Dakikayı 7-6 önde geçti. Top kayıplarımızın arttığı bu dakikalarda skor üretmekte zorlanan takımımız, küçük çaplı bir krize girdi. İki takımında faul hakkını erken doldurmasıyla, serbest atışlardan bulduğu sayılar ile 4 dakikalık skor suskunluğumuza son verdik 8-10. Hücumda bir türlü organize olamayan takımımız karşısında yüksek posttan Zizic ile sayılar bulan Fransız ekibi, 8. Dakikayı 16-8 önde geçti. Periyodun son bölümlerinde skor üretsekte, rakibe verdiğimiz ikinci şans sayıları sonrası, ilk periyotu 21-12 geride kapadık.

İkinci periyot’a karşılıklı sayılar ile başlanıldı. İlk dakikalarda sıkça faul yapan ekibimiz, ilk dakikalarda 4 faul yaparak faul hakkımızı doldurduk. Hücumda bir türlü ritim yakalayamayan ekibimiz karşısında, pota altından sayılar üreten Asvel 13 dakikada farkı 15 sayıya kadar çıkardı. Bu dakikalarda serbest atışlardan sayılar bulan Asvel karşısında, Rakibin alan savunmasına zorlanan ekibimiz, sayı üretmekte çok zorlandı. Bu dakikadan sonra alan savunmasına geçen ekibimiz, rakibinde erken faul problemine girmesiyle Cevher Özer’in serbest atışlardan bulduğu sayılar ile 15. Dakikada farkı 7 sayıya indirdi. Asvel’in alan savunmasına karşı zorlandığı bu dakikalarda, A.J Ogılvy ile 6 sayı bulan ekibimiz, 18. dakikada farkı 3 sayıya indirdi. Zizic’in tekrar oyuna dâhil olmasıyla, Alan savunmasına karşı daha iyi hücum eden Asvel, ilk yarıyı 39-33 önde kapadı.

Üçüncü periyota iki takımda kötü başladı. Skor üretmekte zorlanan ekibimiz bu dakikaya kadar 11-0 üçlük attı. Hızlı hücumlarla sayı bulmak isteyen ekibimiz, bunda kısmen Başarlı oldu ve 23. Dakikada farkı 2 sayıya indirdi 39-37. Savunmada çok gayretli olan ekibimiz, 4 dakikalık periyotta rakibine sayı şansı vermedi ve 39-39’luk eşitliği sağladı. Dış şutlarda çok kötü olmamıza rağmen ısrarla dış şut atmamız sonucunda, Matt Walsh önderliğinde oyuna ağırlığını koyan Fransız ekibi, farkı kısa sürede tekrar 8 sayıya çıkardı (39-47). Matt Walsh’u bir türlü tutamayan ekibimiz, savunma direncini de kaybettiği bu dakikalarda potasında üst üste sayılar görmeye başladı. Periyodun son anları karşılıklı sayılar sonucunda 6 sayı farkla 57-51 Asvel üstünlüğü ile geçildi.

Son periyot’a Likholitov’un basketi ile başlanıldı. Karşılıklı üç sayılık basketlerin sonrası 31. Dakika 60-56 Asvel üstünlüğü ile geçildi. Hücumda daha akıllı oynamaya başlayan ekibimiz, Chatman’ın Üç sayılık basketi sonucunda 61-60 öne geçti. Chatman ve Bekir’in devreye girmesi sonucu, 15-4’lük bir seri yakalayan ekibimiz, biranda farkı 5 sayıya kadar çıkardı 66-61. Savunmanın dozunun iyice arttığı bu dakikalarda, şans sayıları ile ayakta kalmaya çalışan Asvel’e dış atışlarla karşılık veren ekibimiz, 35. Dakikayı 70-65 önde geçti. Chatman – Serhat Çetin işbirliğinin hem savunmada hemde Hücumda aktif rol üstlenmesiyle momentumu iyice eline alan ekibimiz, son üç dakikaya 8 sayı farkla önde girdi. Bu dakikadan sonra skor üretmekte zorlanan takımımız, son bir dakikaya 75-72 önde girdi. Serhat Çetin’in üç sayılık basketi ile 30 saniye kala farkı 6 sayıya çıkaran ekibimiz, maçtan da 80-74 galibiyet ile ayrılmayı bildi.

ALLEN İVERSON: 9 SAYI, 5 RİBAUNT, 3 ASİST, 2 TOP ÇALMA

FEDOR LİKHOLİTOV: 11 SAYI, 9 RİBAUNT, 2 BLOK

BEKİR YARANGÜME: 6 SAYI, 3 RİBAUNT, 1 ASİSTİ 1 TOP ÇALMA

SERHAT ÇETİN: 12 SAYI, 2 RİBAUNT, 3 TOP ÇALMA, 1 ASİST, 1 BLOK

MİCHAEL İGNERSKİ: 8 SAYI, 6 RİBAUNT, 1 ASİST, 1 TOP ÇALMA, 1 BLOK

MİRE CHATMAN: 11 SAYI, 6 RİBAUNT, 8 ASİST, 1 TOP ÇALMA

CEVHER ÖZER: 15 SAYI, 4 RİBAUNT, 1 ASİST, 1 TOP ÇALMA

A.J OGİLVY: 8 SAYI, 2 RİBAUNT, 1 ASİST, 2 TOP ÇALMA

1.PERİYOT: 12-21

2.PERİYOT: 21-18

3.PERİYOT: 18-18

4.PERİYOT: 29-17Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat