Ateş Küre Nedir

Ateş Küre Nedir

Çarşamba, 22 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Ateş küre nedir ateş küre nerede bulunur, ateş kürenin sıcaklığı, ateş kürenin tanımı vs gibi kafanıza takılan soruları bu başlık altında yanıtlıyayım.Ateş küre ;yyer kabuğunun alt kısmında bulunan bir tabakadır. Ateş kürenin ortalama sıcaklığı 2000 santigrat derece civarındadır. Ateş küre katmanı yer kabuğunun ergiyen maddeler ile fazla sıkışan gaz ve buharların bir karışımıdır.

Büyük miktarlarda demir, kalsiyum ve magnezyum içerir. Çekirdeğin civarında ortalama sıcaklığı 3700 santigrat derece civarına gelir. Yer kabuğunu yakın bölgelerde sıcaklığı ortalama 870 derece civarındadır.

Ateş küre yanardağların meydana gelmesinde çok etkilidir. Bu tabakada bulunan yüksek sıcaklık ve basınçtakı eriyen maden, yer kabuğundaki çatlaklardan veya zayıf noktalarda dışarıya püskürerek büyük zarar verir.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat