BDP Diyarbakır Milletvekili Adayı Altan Tan Kimdir Hakkında

BDP Diyarbakır Milletvekili Adayı Altan Tan Kimdir Hakkında

Pazar, 10 Nisan 2011 tarihinde admin tarafından yazıldı.


2011 Genel seçimlerinde Diyarbakır ilinin BDP milletvekili adayı Altan Tan kimdir ve Altan Tan hakkında detaylı bilgiler aşağıdaki makalede;
Altan Tan hayatı :
1958 doğumlu olan Altan Tan’ın ailesi Midyat’ın Kürt Helaxe köyünden önce Midyat Estel mahallesine, oradan 1953′te Diyarbakır’a göç etti. 1976′da Diyarbakır Maarif Kolejini ve 1981′de Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi İnşaat Fakültesi’ni bitiren Tan, genç yaşında muhafazakâr isimlerin oluşturduğu 12 Mart’tan sonra dağıtılan Mücadele Birliği içinde yer aldı. Girişim, Sözleşme, Yeni Zemin gibi dergileri çıkardı. Refah Partisi, Aydın Menderes Hareketi ve HADEP’te siyaset yaptı. Refah Partisi’nin Güneydoğu Müfettişliği’nde bulundu. Annesi Türk olan Tan’ın babası Bedii Tan 12 Eylül sonrasında Diyarbakır Askeri Cezaevi’nde işkence görerek hayatını kaybetti. Sınırların ötesindeki Kürt hareketini de yakından takip eden Tan’ın “Kürt Sorunu” isimli bir kitabı bulunuyor. Tan, Kürt sorununda demokratikleşme ve ortak dini değerlere yaptığı vurgu ile tanınan bir sima. Evli ve altı çocuklu olan Tan, Kürtçe, Arapça ve İngilizce biliyor.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat