Beden Dili Nedir

Beden Dili Nedir

Cuma, 17 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Beden Dili nedir?
Şu sıralar Beden Dili kelimesinş çok duyduğumdan içime bir merak sardı ve araştırmaya başladım.Mantıkça düşündüğümüzde Beden Dili insanın bedenini konuşturmak gibi geliyor insana.
İnsanlar ağızlarıyla yalan söyleyebilirler. Fakat benden diliyle yalan söylemeleri çok zordur. Karşımızda bulunan insanın jest ve mimiklerinin anlamını nasıl çözeriz. Söyledikleri hareketleriyle örtüşmüyorsa hangisine güvebmemiz gerekiyor. Erkeklerle kadınların beden dilleri farklımıdır. Bu soruların hepsinin cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

Beden Dili Nedir

Bedenimizdeki bütün hareketleri kapsayan bir terindir. Bu hareketlere mimik ismi verilen yüz hareketleri, jest adı verilen eller, kollar ve baş hareketleri ve enerjinin iletildiği bütün organlar beden dili içerisine girmektedir

Beden dili ile karşımızdakinin hangi düşüncelerini çözebiliriz

Bacak hareketlerini göz önünde bulundurursak, erkek bacağını bayana doğru, kadında bacağını erkeğe doğru atarsa, bu iki kişinin mesleki veya özel sohbet etmekten veya ilgiden zevk aldığını anlatır. Beden dilini anlayabilmek için insanın gözlerine bakmak yeter.

Kadın ve erkeklerin beden dilleri farklı mı

Beden dili anlatılırken enerji göz önünde bulundurulur. Yapılan şeyden memnunsak, olduğumuz yerde huzurluysak, bu durum beden dilimize yansır. Auramız enerjinin çıktığı organlara yansır. Önce gözlere, gözlerin ardından diğer organlara yansır. Beden dili tamamen enerjiyle alakalı bir durumdur. Bu yüzden kadın ve erkekte farklılık göstermek. Kadınsı ve erkeksi hareketler vardır. Bir erkeğin saçını, kadının ise geriye atmas yada bir kadının kollarını erkek gibi iki tarafa açarak oturması kimseye uygun bir görüntü vermez.

Karşımızdaki kişinin beden dilinden anladıklarımıza ne kadar güvenebiliriz

Karşınızdaki insanın beden dilini çözmek istiyorsanız önce onu dinlemesiniz. Karşınızdaki kişiye birşey anlatılırken, bazı durumlarda konuşmadan birşey anlatılabilir. Karşıdaki kişiye öncelikle değer verip söylemek istediği şeye yoğunlaşmak gerekir.

Birtakım göz hareketlerinden karşıdaki insanın memnun olup olmadığı anlaşılabilir. Fazla aydınlıksa, birlikte olmaktan ve paylaşmaktan memnun olmadığı anlamına gelir. Eğer renk yok ise, enerjisi kapalı ise kollarını birleştirmişse konuşmak istiyor anlamına gelir.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat