Beş Duyu Organımız Ve Görevleri Nelerdir

Beş Duyu Organımız Ve Görevleri Nelerdir

Çarşamba, 22 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Beş Duyu Organımız  nelerdir ve Beş Duyu Organımızın görevleri nelerdir.

İnsan vucüdunda toplam 5 tane duyu organı vardır.Bu duyu organları deri, dil, kulak, göz ve burundur. İnsandaki duyu organlarının farklı farklı görevleri vardır.

Gözün Görevleri Nelerdir : Göz bütün insanlarda ve canlılarda görme organıdır. Göze dünyaya açılan pencere ismide verilebilir. Zaman içerisinde birtakım göz rahatsızlıkları meydana gelebilir. Uzağı ve yakını görememe, katarakt, gece ve renk körlüpü gibi rahatsızlıklar meydana gelebilir.

Kulağın Görevleri Nelerdir: Kulak insanlarda ve diğer bütün canlılarda duyma görevini üstlenen organdır. İnsanda kulak 3 bölümden meydana gelir. Diş kulak, orta kulak ve iç kulaktır. Dış kulak sesleri toplar. Kulak yolu yardımı ile orta kulağa ve oradan çekiş, örs ve özengi ile iç kulağa gönderir. İç kulağa giden ses salyangoz ismi verilen sinir ucuyla beyne gider. Bu şekilde duyma gerçekleşir.

Burunun Görevleri Nelerdir :Burun organı insanlarda ve diğer canlılarda nefes ve korku almaya yarayan organdır.

Dilin Görevleri Nelerdir : Dil bütün canlılarda tat almaya yarayan organdır. Dil yardımıyla konuşmada gerçekleşir.

Derinin Görevleri Nelerdir : Deri dokunma duygusudur. Sıcağı, acıyı, serti, yumuşağı, soğuğu yani herşeyi deri ile anlarız. Ayrıca deri vücudun hava almasınıda sağlar.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat