bimer@basbakanlik.gov.tr Başbakan e-Posta Adresi

bimer@basbakanlik.gov.tr Başbakan e-Posta Adresi

Cuma, 10 Aralık 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Recep Tayyip Erdoğan e-posta adresini ,email adresini açıkladı.İşte Başbakan e-Posta Adresi bimer@basbakanlik.gov.tr

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şehirdeki 26 bin 6. sınıf öğrencisine ücrestsiz diz üstü bilgisayar verdi. Düzenlenen törene Başbakan Erdoğan telekonferansla katıldı. Erdoğan yayında bir de sürpriz yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bilgisayar kullanan öğrencilere seslenerek, ‘Oyun elbette hakkınız, ancak bilgisayarı bir oyun makinesi olarak görmeyeceğinize, bilgi ve becerilerinizi geliştirecek, eğitiminize destek olacak bir araç olarak onları en iyi şekilde değerlendireceğinize inanıyorum’ dedi.

ERDOĞAN’IN AÇIKLADIĞI E-POSTA ADRESİ

Gençleri en iyi şekilde hazırlamanın görevleri olduğunu belirten Erdoğan, geleceğin büyük Türkiye’sine eğitimli, birikimli ve donanımlı girmek için gençlerin de çok gayret sarf etmeleri gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

‘Sevgili öğrenciler, sizlerden bir de isteğim var. Bilgisayarlarınızdan internete bağlandığınızda bana elektronik posta göndermenizi ve duygularınızı benimle paylaşmanızı sizden rica ediyorum. Benim elektronik posta adresim ‘bimer@basbakanlik.gov.tr’.

bimer@basbakanlik.gov.tr Başbakan e-Mail AdresiTüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
 • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
 • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
 • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
 • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

“bimer@basbakanlik.gov.tr Başbakan e-Posta Adresi” için 79 cevap

 1. mehmet özkilisli diyor ki:

  sayın başbakanım selam ve sevgiler sunarım görevinizde üstün başarılar dlerim sayın başbakanım ben konyanın güneysınır ilcesinde secimle gelen eski bir belediye başkanıyım 1989 1994 yılları arasında 18 ay belediye başkanlıgı yaptım kısa yapmamın nedeni iki kasabayı birleştirerek güneysınır ilcesi yapmamız nedeniyle kanun geregi secime gittik ve secimi kaybettim 01 01 2008 yılında cıkan 5510 sayılı ssg yasasında secimle gelen belediye başkanlarına makam ve temsil tazminatı ödenir denildi ve muracatlarımızı yaptık sosyal güvenlik kurumu başkanlıgından gelen yazı benim gibi yüzlerce 18 ay belediye başkanlı yapmış arkadaşlarımı üzmüştür cıkan yasada 2 iki tam yıl görev yapamadıgımız için bu makam ve temsil tazminatından yararlanayamacagımızı belirtir resmi yazı aldık saın başbakanım sizlerde belediye başkanlıgı yaptınız bizler bakur emeklisiyiz 2 ki tam yıl belediye başkanlıgı yapan kişiler bu kanundan yararlandılar bizlerde seçimle geldik ama 5 yıl bize nasip olmadı ama yüzlerce 18 ay belediye başkanlıgı yapan arkadaşlar adına bizleride bu kapsama almanızı riça eder görevinizde üstün başarılar dilerim mehmet özkilisli eski belediye başkanı konya güneysınır Ad karasınır mah atatürk cad no 17 güneysınır konya tel iş 03324712452 cep 05357136393 tc 19844412788

 2. ÖKKEŞ BURUN diyor ki:

  SAYIN BAŞBAKANIM SİZİ RÜYAMDA GÖRDÜM ELİNİZİ ÖPTÜM UÇAGA BİNECEKKEN BENİDE İSMİMLE HİTAP ETTİN NASIL BİR DUYGU OLUŞTU BENDE. SİZİ ÇOK SEVİYORUM ALLAHA EMANET OLUN SAGLICAKLA YER : KAHRAMANMARAŞ

 3. mehmet özkilisli diyor ki:

  sayın başbakanım selam ve sevgiler sunarım görevinizde üstün başarılar dilerim sayın başbakanım ben kanyanın güneysınır ilcesinde secimle gelen eski bir belediye başkanıyım 1989 1994 yılları arasında 18 ay belediye başkanlıgı yaptım kısa yapmamın nedeni karasınır ve güneybag kasabalarını birleştirerek güneysinir ilcesi adı altında ilce yapmamız nedeni ile kanun geregi seçime gittik ve secimi kaybettim 01 01 2008 yılında cıkan 5510 sayılı sosyal güvenlik yasasında secimle gelen belediye başkanlarına makam ve temsil tazminatı ödenir denildi ve müracatımızı yaptık sosyal güvenlik kurumu başkanlıgından gelen yazı benim gibi yüzlerce 18 ay belediye başkanlıgı yapmiş arkadaşlarımı üzmüştür cıkan yasada 2 iki tam yıl görev yapmamız gerektigi için bu makam ve temsil tazmnatından yararlananamayacamızı belirtir resmi yazı aldık sayın başbakanım sizlerde belediye başkanlıgı yaptınız bizler bagkur emeklısıyiz 2 iki tam yıl belediye başkanlıgı yapan arkadaşlarım bu kanundan yararlandı ve emekliliklerine yansıdı bizlerde seçimle geldik ama 5 yıl bize nasip olmadı ama yülerce 18 ay belediye başkanlıgı yapmış arkadaşlarım adına bizleride bu kapsama almanızı riça eder görevinizde üstün başarılar dilerim saygılar sunarım mehmet özkilisli eski belediye başkanı ad karasınır mah atatürk cad no 17 güneysınır konya tc

 4. fatma irem diyor ki:

  Sayın Başbakanım,bizim evimiz 5 katlı projesi var anlaşmalıdır.biz 2.katını yaptık 3.cü katını yaptırmıyorlar lütfen bizim bu sorunumuza çözüm bulunuz….

 5. feridenur tursun diyor ki:

  sayın başbakanım biz yozgatta yaşıyoruz ve yozgatın en büyük eksiklini fark ettik.ve sizden bir ricada bulunmak istiyorum.en büyük eksiklik atık pil gibi şeylerin kumbarası olmadıgı için hep yerlere atılıyor ve biz şuna karar verdik.biz şöyle düşündük biz bir ögrenciyiz.biz eger çevremize sahip çıkmıyorsak biz bu dersleri neden ögreniyoruz. biz çevremize sahip çıkıp,eksikleri tamamlamak istiyoruz;bunun için siden yardım istiyoruz ve sahip çıkmanızı diliyoruz;yani atık pil gibi şeyleri geri dönüsüme kazandırmak;için sizden kumbara istiyoruz.sakarya i.ö.o. 4/Esınıfı

 6. fatmanur tursun diyor ki:

  Sayın başbakanım,ben yozgatta yaşıyorum.sizden yozgata atık pil kumbarası istiyorum.sakarya ilköğretim okulu 4/E sınıfı yozgat

 7. leyla tugay diyor ki:

  sayın başbakanım bilgisayar kullanıyorum ama bilgisayarım yok bana bilgisayar almama yardımcı olur musunuz (düşük taksitle ve ilk 6 ay ödemezsiz taksitleri ben ödeyeceğim
  saygılrımla

 8. şeref madenli diyor ki:

  sayın başbakanım sizi çok seviyorum.Ama sizden bir istegim olacak.Hasta annem ve melenjit hasta bir ablam var.size defalarca mektutup yazmama ramen olumlu bir cevap alamadım.sayın bakanım faruk çelikle görüştüm ama yine bir sonuç alamadım onun için sizden yardımınızı bekliyorum. karadenizde sizden iş istiyorum.hizmetli şöförlüğüm vardır.

 9. koray diyor ki:

  Öncelikle sayın başbakanıma bir maruzatım olucak inşallah okurda bu işe bir çözüm getiri temnnin bu yönde sayın başbakanım 2010 (Ortaöğretim sonuçları açıklandı)ama sayın benim size bir sorum şöyle olucak ben (Tic.Meslek Lisesi) muhasebe bölümü mezunuyum ama düz liselirle kıyaslıyorlar karıştırıyorlar,bizim temelde bilirsiniz türkçe-matamatik dersi yalın bir ders öncelik meslek dersleri ama kpss de hep bu karşımıza bir sorun oalrak çıkıyor ve düzliseli arkadaşlarımın temel dersleri kuvvetli olduğundan bizim kamu ve kurmlarına atanmmamız imkansız gibi onlar 80,90 puan alabiliyorlar ama ya biz meslek lisieri barajı dahi geçemiyoruz neden çalışıyoruz ama temelimiz yok bize biraz kurumlara girmemiz için bir kolaylık gösterin atanamıyoruz sayın başbakanım.taban puanı düşürebilirmisiniz.iyi çalışmalar.

 10. salcı mustafa diyor ki:

  alah size uzun ömürler versin

 11. nurcan diyor ki:

  sayın basbakanım;ben izmirde oturuyorum gecen sene KARS sarıkamıştan buraya egıtımımız ıcın tasındık annem bır okulda temızlık gorevlısı babam da ozel bır ıste asgarı ucretle calışıyor 3 kardesız kırada oturuyoruz sızı ve AKP hükümetini ailece cok sevıyoruz sayın basbakanım sızden tek rıcam var; sımdıye kadar kımseden ıstemedım sadece sızden rıca edıyorum.Lütfen bana bır bılgısayar gonderın. Ödevlerımızı komsulardan yapyoruz.Tum zorlukların ustune bır de bu zor oluyor.İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

  NURCAN MERMER

 12. Metin Budakoğlu diyor ki:

  başnaknım ben erzurum çat budaklar köyündenim
  biz dört kardeşiz. Abim çalışıyor ben ve benden bir yaş küçük kardeşim ispir teknik ve endğstri meslek lisesinde bilgisayar bölümünde okuyoruz. ben lise 4(12.sınıf) kardeşim lise3(11. sınıf). Bize bir tane bilgisayar gönderebilirmisiniz.

 13. rukiye diyor ki:

  sayın başbakanım size birşey iletmek istedim benim kardeşim şu an ceza evinde 10ayyatarı var ve o bu aftan yararlanamadı neden merak etim ve benim kardeşim gibi bir çok mahkum ve tutuklu var neden onlar yararlanamadı bu adaletmi sizce ve bu uç 2003 yılında işlenmiş bu suç yani 8 9 yıl önce ve işlenmiş ve ona onun gibilere af yok bu hiç güzel değil bence benim kardeşim gibileri çok var aileleri çok madur durumda ne olur af çıkarın da bu sorunlarımız birsin eminim benim gibi daha çok kişiler yazıyordur ama okuyup okumadığınızı bilmiyoruz lütfen okuyun biz bugün size muhtaç olabiliriz ama haziranda sizde bize muhtaç kalıcağınız çünkü seçim var biz menfat karşılığı değil hakımızı arıyoruz eğer pkk lılar dışarıdaysa bizim kiler neden değil hakımızı arıyoruz biz sayın başbakanım af af istiyoruz hakımızı verin çünkü tc kimliğimiz var şimdilik.

 14. fatma ÇAMYAR diyor ki:

  SAYIN BAŞBAKANIM. BEN ORDU ÇAYBAŞI İLÇESİNİN İLKÜVEZ BELDESİNDE OTURUYORUM.9 KARDEŞİM.7 KARDEŞİM LE BİRLİKTE OKUMAYA ÇALIŞIYORUZ.ÇÜNKÜ BABAM ÇÜFTCİ İKİ KARDEŞİM GRESUN ÜNİVERSİTESİNDE İKİSİDE İKİNCİ ÖGRETM OKUYOR.BİR KARDEŞİM İHL LİSENİ BİTİRDİ.EVDE ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANIYOR. BİR KARDEŞİM LİSE GİDİYOR.OTURDUGUMUZ YERDE İHL OLMADIGI İÇİN ORDU ÜNYEDE İLÇEDE KİADA KALIYOR.BİR KARDEŞİM İHL MEZUNU YETERLİK SINAVA HAZIRLANIYO. BİR KARDEŞİM AÇIK İLK ÖGRTM OKUYOR.BENDE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ TÜRK DİLİ EDEBİYATI OKUYORUM. BİZ EGİTİMİZİ TAMAMEN TEKNOLOJİDEN Bİ HABER SÜRDÜRMEKTEYİZ. DERS NOTLARIMIZA KAFELERDEN BAKMAK ZORUNDA KALIYOR HARÇLIKLARIMIZI FOTOKOBİ PARASI YAPIYORUZ.SİZDEN RİCAM OKUMAK İÇİN ÇABALAYAN BİZE GEREKEN YARDIMI YAPMANIZI İSTİYORUM.

 15. Ali Incikli diyor ki:

  Sayin Basbakanim Recep T.Erdogan bey efendi sana kelimelerin en guzelleri yakisir ve søylenmeside gereklidir. Sen bizim gururumuzsun,seninle belimiz dik alnimiz ak,artik Danimarkalilar tatilden gelince paramizla alay edemiyorlar,herkezin alma gucu iyi olunca turisi kolundan tutup iceri almiyor v.s. v.s. Basbakanim øzellikle sunu søylemek isterim ve gercekden ALLAH sizden razi olsun demezsem nankørluk etmis olurum.On senedir´arabayla izine gitmiyoduk ama bu sene nasip oldu iyiyki olmus cunku sizin o mukemmel yaptiginiz ciftli uclu YOLLAR inanin Turkiyemle sizinle gurur duyduk mutlu olduk ve demekki ISI EHLINE VERINCE gøruyoruz neler oluyormus,ben Erbakan hocami cok sever hepde sevecen sizin gibi,hocam ve sizler burlara gelip konferanslar verdiniz ve bizleri icki kumar hanelerden kurtardiniz evet øyle oldu ama bence MILLI GØRUSCUSU de NURCUSU da SULEYMANCISI da ve her akli selim vatandasimiz ve vatanini bayragini seven insanlarin OYUNU AK PARTIYE vermeleri gelecegimiz icin en akillica olacagini buralardan daha iyi gørebiliyoruz.BASBAKANIM sen o yalan yazan gazetelere,dogruyu konusamiyan o tv.lere aldirma uzulme bizler seni sizi sizleri cok ama cok iyi taniyoruz,ben ailemle artik en cok TRT haberlerine Kanal 7 Samanyol onlar yetiyo evet artik TRT miz dogrulari goruyor insaALLAH Genelkurmaydaki bazi gericilerde Turkiyemizin ne kadar buyudugunu disda ve icde øzellikle disdaki itibarimizi gørurlerde bizlerde burda,artik kaymak,pasta adaletce paylasiliyor der ve daha bir cesaretle sevincle ulkemize yatirim yapip vatanimizi zenginlestirmede daha cok katkimiz olur.Adam gibi adam olan Basbakanim daha cok cok konular yesekkurlerim var ama sizin okuyacaginizdan emin degilim zaten siz gibi bu kadar yogun calisan icin baska beklemek dogru olmaz ama sizi ve yaptiklarinizi seviyo takdir ediyoruz,sizi ALLAH KORUYOR kimse dokunamaz size tekki bu yolda devam edin. Saygilar,sevgiler,tesekkurlerimiz devamlidir. ALLAH yolunuzu acik etsin…..Ali incikli……

 16. Arif incebacak diyor ki:

  Sayin basbakanim 10 sene once yurtdisi iznine belcinaya geldim izin surem dolunca geri gidemedim ve buyuzden memurluk gorevime son verildi simdi ise gorevime donmek istiyorum saygilarimla arz ederim

 17. Seyhan CİGERCİ diyor ki:

  SAYIN BAŞBAKANIM… BEN ŞEHİT ASTSUBAY FEVZİ CİGERCİNİN KARDEŞİYİM.SİZE AMASYA-MERZİFONDAN YAZIYORUM.ŞEHİT AİLELERİNİN İŞE YERLEŞTİRİLMESİ KONUSUNDA VAR OLAN 1 KADRO SAYISINI 2 ÇIKARILMASI HAKKINDA BİLGİ ARZ EDERİM…SAYGILARIMLA.. YAZIŞMA ADRESİ;YUNUS EMRE MH.GEÇİT CD.NO;42 AMASYA/MERZİFON SEVİNDİRİCİ HABERLERİNİZİ BEKLİYORUM. ALLAHA EMANET OLUN…SAYIN BAŞBAKANIM…

 18. dilara diyor ki:

  sayin başbakanim ben izmirde ikamet ediyorum bir çocuk annesiyim eşimi bir yıl önce bir kazada kaybettim bir çocugum var 10 yaşinda 4 sınıfa gidiyor iş sizim bir çok yere iş baş vurusu yaptim ancak ilk okul mezunu oldugumdan dolayi iş bulma şansim olmadi eyer bu konuda yardimci olursaniz size minnettar kalirim çocugumun ihtiyaçlarini karşilayamiyorum çalişmadigim işin çok zordurumdayim yapa bilcegim işler çay servisi yemek fabika işi şimdiden çok teşekür ederim allaha emanet olun .

 19. uğur yargı diyor ki:

  Sayın başbakanımm.Öncelikle saygılar sunar,Millete ve vatana yapacağınız görevde başariar diler saygılar sunarım.
  Beş yıl önce ptt baş müdürlüğünde calismakda idim.Yapdığım bi yanlislikdan dolayı sözleşmem fes edildi yaptigim hata kızımı götürdüğüm sevk kagıdında doktorun yazacağı bölümü elimle doldurdum bunu isdemeden ve bilmeden yazdım kurumumu zarar uğratmadım ama evrek üzüerinde sahte belge düzüenlemden isimden atıldım.Devletimin büyükleri bu cok insani ve bi cok sahsi affederken umarım benide af eder,ben vatana hayinli yapmadim para calamadım zimmetime para gecirmedim ihaleye fesat karisdirmadim ben sadece kiş yaz sokada dolasan bi postaciydim bu 5 yıllık zamanda evimi barkıma ve aileme cok zamanlar yasattım.Bamam ALLAH razı olsun elinden geleni yapdı 2 cocuğum var ve zor durmdayım.İşime geri dönmek isdiyorum sayın basbakanım,isin degerini ve hayatın ne kadar zor oldunu anladım sizden ALLAH rızası için ilgilenmenizi isdiyorum.sizien merhametinize siğinarak

 20. m.ali deniz diyor ki:

  sayın başbakanım biz ahlat bitliste oturuyoruz eniştem icin sizden yardım istiyorum kendisi ankaraya gelip vekillerinizle görüştü ama bir sonnuç alamadı ahlatta açılışını yaptıgınız kültür binasında güvenlik ğörevlisi olmak istiyor ne olur ilgilenin yardim edin allaha emanet olun.

 21. m.ali deniz diyor ki:

  eniştemin ismi fatih alkiş

 22. ilhan kırcı diyor ki:

  başbakanım saygılar ben bursanın karacabey ilçesinde oturuyorum evliyim iki çocuğum var biri okula gidiyor kiradayım 30 yaşındayım askeri üçretle geçineeemiyorum daha iyi gelirli bir iş arıyorum belediye başkanımızın burda sözü geçiyor sizden bana iyi bir iş ayarlamasını rica edicektim e. sınıfı ehliyetim var her iş yaparım ama mesleğim şöförlük sizi çok seven halkın sesi AKPli ilhan kırcı 0535 894 4990 ilgilenicenizi umuyorum şimdiden çok teşekkür ediyorum başbakanım.

 23. Hüseyin diyor ki:

  sayın basbakanım bingölde 2007 yılında köylere kadastro cıkarıldı bingöl ortacanak koyünde bilir kısıler ve dönemin muhtarı görevini kötüye kullanarak köydeki meraları ve ormanlık alanları kendi üzerlerine yazdırarak tapuyu aldılar
  şimdide köyde mera alanı hemen hemen yok denecek kadar azaldı ve ormanlık alanlara yavas yavas tel örguler cevırılıyor köylü birbirlerine yol vermemektedirler buda koyde gerginlıge yol acıyor koye tekrar kadastro cıkarılması bu haksızlıgın düzeltilmesi konusunda sizden gereginin yapılmasını arz ederim SAYGILARIMLA tesekur ederim.

 24. mehmet güner diyor ki:

  sayın başbakanım çok zor durumdayım kiramı ödüyemiyorum 600 tl maaş alıyorum 300 tl kira yakacağımda yok çocuklarım soğukta oturuyo allahın aşkına bana bir el uzatın tek isteğim senden bir ev istiyorum başkanım allah seni başımızdan eksik etmesin allah ne dilegin varsa onu versin allahım bütün insanlarımızın yardımcısı olsun

 25. haldun diyor ki:

  sayın başbakanımız bızım sorunumuz ordu giresun arasında calısan yarım otobuslerımıze gıresunda durak yerı vermıyorlar bız yolcular gıresunda magdur durumda bırakıyorlar muhattab olacagımız bı yer yok gıresun beledıye başkanı ınat edıp o hatta calısan esnaflar olsun yolcular olsun mgdur durumda kalıyorlar ne olur buna bı care bulun esnaflarda rahat etsın yolcularda bu konu yıllardır gıresun tarafından kucumsenıyor hem esnafı yakıyor hemde yolcuları lutfen su beledıye baskanına bısey söyleyın

 26. hasan mrdn diyor ki:

  sayın başbakanım 2009 2010 tarımda kuru geçtive siz kuraklıkparası gönderdiniz malesefadaletsiz bi şekilde dagıtıldı benim komşum aldı ben almadım abim aldı kardeşim alamadi 70 haneli yoksul köde 30 kişi aldı awukat tutuk oda akraba mardin tarımla bize bi cvb veren olmadı inşaalah siz bu zalimlere bir cvb verirsiniz mrdn boztepe köyü allah sizi türkiyenin başından eksik etmesin saygılarımla mardinli

 27. birgül diyor ki:

  sayın başkanim ben köşklü ceşme mhl oturuyorum sana birşey bildirmek istiyorum bizim mahalede yol yapılıyor ama çok şeyler değişik dönüyor ama sizin haberinız olmadan oluyor lütfen buna dur deyın gelın bakın bu sizin görevıniz bunu siz durdurabılırsın allah aşkına bunu duzeltıniz böyle olamaz yoksa ankaradan proje ıstıyecegız bunu böyle yaptıranlara dur demelisiniz böyle yol olamaz sızın gelıp bakmanızı ıstıyorüz her kezin kafasına göre taraf tutmalarındanda yararlanıyor bu yol böyle olması biz devlet işi istiyoruz çıkar işi istemiyoruz

 28. suleyman esen diyor ki:

  değerlı basbakanım ve değerlı devlet büyüklerım.ben 6 çocuk babası ve 50 yasında bır ınsanım.50 yıldır dıyarbakır merkezde ıkamet edıyorum yanı dıyarbakırlıyım.50 yılda 7 aylık bır sıgortam var.6 aydır bostayım evıme ekmek götüremıyorum iş yok.çocuklarımın yüzüne bakamıyorum gece yatağa gırınce sabahlara kadar gızlı gızlı ağlıyorum.bazen ısyan edıyorum keske allah benıde bır yahudı olarak dünyaya getırseydı belkı ekmeğimiz işimız olurdu dıye.islam olan ülkede bır islam olarak aç yasamak zoruma gıdıyor tabı dayısı olan torpılı olan herkesın ekmeğı var.benım ne dayım nede torpılım hıç olmadı onun ıçınde bu güzel vatanımda çocuklarımla aç yasıyorum.1983 ten berı sağlam bır iş bulamadım hep günlük işlerde çalıştım bazende çok uzun süreler iş bulamıyor insan.benımde sabah işe aksam eve böyle bır işım olması hakkım değilmı.kıme gıdım nereye gıdım.partıcı olsaydım şimdı bende beledıyede olurdum benım partım ekmek partısi olmustur hıç bır partıye üyelığim olmadı bır aıle facıasından korkuyorum sabah çıkıyorum aksam evıme elı bos dönüyorum bu benı rahatsız edıyor okula gıden çocuğuma 1 tl veremıyorum yokkı verım bır baba olarak çocuklarımın yüzüne bakamıyor ve utanıyorum.defalarca ıntıharı düşündüm ama en küçük oğlum 3 yasında aklıma geldıkçe frenlıyor beni.nereye gıdeceğimı bılmıyor ve sarhoş gıbı dolasıyorum bu kadar inşallah bır allahı bılene rastlarım.çocuklarıma sıcak bır çorba yedıre bılırım.allaha emanet olun sayğılarımla güzel türkıyem.

 29. Ali Incikli diyor ki:

  ALLAH in selami ve yardimi,korumasi,iyilikleri uzerine olsun

  Dedimya onceki mealimde,hakkinda cok guzel seyler soylenmesi gerek ama su iki satirla yetinelim,vatanimizi uzak ulke Danimarkadan her an takip ediyoruz,siz bir sehirde acilis yaparken popilist degil 10 larca onemli acilislari birden yapmaniz ve dis politikaniz bizleri burlarda mutlu,gururlu vede yalniz olmadigimizi artik inandik,sizi ALLAH korusun,sizi seviyoruz be mubarek insan.

  ALLAH hocamiz N.Erbakan dan razi olsun,rahmet etsin. Sizde
  tumunuzle o guzel insanin son yolculugunu o kadar guzel bir

  sekil ve hizmetle ugurladinizki sagolun evet biz boyleyiz beraberiz biriz diriyiz ve iriyiz,oluyoruz haklisin,su muhtesem Turkiyemize ne kadar guzel super hizmetler yapiyorsunuz ki bizce burlarda evet yuzde 50 ile geleceksiniz insaALLAH,sonrada tabii sizi hak ettiginiz Cumhurun Basina gelmenizi diler senden isteriz,rica ederiz..

  Basbakanim hic takma uzulme o gerici kafalara,hep bizlere derlerdi ama belli olduki o sozler kendileri icinmis…

  Sen ikinci FATIH sin evet dedigin gibi bildigin yol dogru ve
  bu hizla devam et,seni seviyoruz be kardesim ikinci FATIH…

  ALLAH yolunu acik etsin. ALLAH yar ve yardimcin olsun. ALLAH a emanet ol,olun…Sevgimizi soyledim.Saygilarimla sayin Bas vekilimiz,liderimiz,komutanimiz…Ali Incikli….

 30. enver aydogan diyor ki:

  saygı deger başbakanım recep tayip erdogan saygılar başbakanım bizlerin rıcası madulumuzu gidermeniz bakğurla sorunumuz var yardımcı olursanız seviniriz maliye girişim 1982 2000 devam bu süreyi bakğur kabul etmiyo bu süreyi mümkünse kabul ettirmeniz icin bir yasa gerekli oda sizin elinizde degerli başbakanım mümkünmü af istiyoz maduları kurtarın sizin elinizde sayın başbakanım 1982 2000 bakğur afı lütfen yardımcı olursanız mutlu edersiniz caresiziz sizden yardım bekliyoz bakğur afı saygılar sunuyoruz

 31. yurtşen diyor ki:

  Bağ-kur tescilinde magduriyet bitiyor du ne zama bitecek?
  sayın başbakanımdan arz ederim :D

 32. Eseniia Romonova. diyor ki:

  Merhaba sayın başkanım ben yenede yezlorum Umrum tukenyor ama bıze deystek yok ne olur cok ve cok Caresızem bıze de Sıcak Ellerı Gelısın Receb Tayyıb Erdahan seslemek ıstıyorum bıze de Babalık yep ne olur. Gendım tanıyerak Dovlet altınde boyudum şımdı ıstemıyorum benım Ovladım Babsıs boyuyor Annesız Galmasın onuncun sızden yerdım ıstıyorum. Sahlık yermde Sabıkam yok ne de herkes benı gerı cevıryor. Yepancıyem onuncun bakyoruz başkaları gozun kımı bakyolar ama bıze ne de süründürüyorlar sebsbi ne dir Ne oluru artık 37 yeş var 50 yeşıma gelınce iş bulular deyırı galmıyor o zaman. Bende bır Turkiyenın Asker Annesıyem Allahın Rızacıcun ben Hayır Sevenlerden cok şey ıstemıyorum Sadace Omür Eytene gader bır iş ve Ohlumu okutmak. Cok ve Cok Cersızem bızem da Goz yeşları tursun ne olur Hayır Sevenler Sıcak Ellerı Beklıyoruz. Bene ulaşmakcun Cıb. Tel yezyorum 0539.269.1973 Saygılar Sunuyoruz:

 33. enver aydoğan diyor ki:

  saygı deger başbakanım calışmalarınızda başarılar diliyorum bizlerin sorununu sözersiniz eminim bundan sesizlerin sesi siz degerli başbakanım benim maliye kaytım 1982 2000 devam bu kaytımızı bakğur kabul etmiyo biz sesizlein sesi olun bu konuda ya bir yasa yada bir taslak rıca edecem eminimki siz bu konuda eylim gösterir cözersiniz gecmişte bakğura gidemedik bu kayıtımızı silmişler sizlerden yardım bekliyoz sayın başbakanım saygılar sunuyorum yardımlarını bekliyom cok maduluz borcumuzu ödemek istiyoz lütfen yardımcı olun binlerce madul insanın sesi olun sayın başbakanım saygılar sunuyorum

 34. tekin şahin diyor ki:

  akp genel merkeze verdiğim dosya size ulaştımı

 35. ŞEVVAL diyor ki:

  sayın başbakanım öncelikle iyi günler.ben osmaniye den şevval sizin yardımınıza ihtiyacım var lütfen yorumumu okuyun.gerçekten çok ihtitacım var.babamın baya seneden beri işi yok. annem mutsuz ağladığını görüyorum bazen annem bizim için babama hep katlanmış babam hiç sorumluluk sahibi biri değil ama ben hem annemi hem babamı çok seviyorum evimizde huzur sevgi gülme ney onu bile unuttuk.annem evin hem erkeği hemde kadını oldu.bende zor şartlarda okuyorum okula giderken yol parası bulamıyorum ya amcamdan ya halamdan istiyorum ama o istemek birine muhtac olmak o kadar zor ki bunu ancak yaşayan bilir.insan hayattan o kadar çok şey öğreniyor ki kimin size zor durumda destekçisi olduğunu kimin iyi gün dostu olduğunu öğreniyorsun.ama olsun allahı ma şükürler olsun bu günlerde geçer bir kapı açar belkide o kapıda siz olursunuz ben umudumu yitirmeyeceğim belkide umudum siz olursunuz.annemin hep dediği bir laf vardır* oku kızım benim halimi görüyorsun bari sen şu hayattan zevk al bizim gibi kimseye muhtac olma ezdirme kendini oku kendi ayakların üzerinde dur bunlardan bişey olmaz diyenleri utandır işte benim o kızım diyip parmakla gösteril der.işte benim canım annem hep böyle der hep çocuklarını düşünür kendinden önce anneler de saten hep böyle fedakar değiller mi dir.annemi en çok üzen şeyde çocuklarının isteklerini alamamak bazen soframızda bişey olmaz kardeşlerim yemem der çekilir ben ondan istiyom derler paramız yok olunca alırım der.şu kalbime sanki bıçak batırmışlar gibi acır.o yüzden deslerime cok çalışıyorum annem için kendim için kardeşlerim için.ne olursunuz ben okumak isiyorum yardım edin. allahım kimseyi ne düşürsün ne de muhtac etsin.Rahime hatun kız meslek lisesi 9.sınıf öğrencisiyim.ne olursunuz sesimi duyun cevap verin sizin yardım edeceğinize inanıyorum sevgi ve sygı dileklerimle…..

 36. ŞEVVAL diyor ki:

  slm başbakanım ne olursunuz bir cevap yazın olur yada olmaz diye size boş yere ümitlenmeyeyim sizden haber bekliyorum gerçekten ihtiyacım olmasa böyle internetten yazmazdım yardım edemem desenizde anlarım sizi ama ne olursunuz yardım edin bize.size her zaman dua edicem benim yüzümü güldürüp duacım olursanız ne mutlu size.birilerini sevindirmek ne kadar güzel allah katında.ben sizin çok iyi bir temiz merhametli olduĞUNUZA YÜREKTEN İNANIYORUM.siz demezmisiniz yardıma ihtiyacı olanların yanındayız diye.ne olursunuz bana cevap yazın ben osmaniye de rahime hatun kız meslek lisesi 9. sınıf öğrencisiyim.umutluyum sizden size güveniyorum sevgilerimle ŞEVVAL.

 37. SEVİL TOPBAŞ diyor ki:

  SAYIN BAŞKANIMIZ BEN ANNEYİM DUL VE YETİMLERİN HAYATTA KALMALARI İÇİN NE YAPMALARINI İSTİYORSUNUZ NASIL İNSAN GİBİ YAŞAMALARI GEREKİYOR SORUYORUM BİZLER İNSAN GİBİ YAŞAMAK ÇOÇUKLARIMIZI OKUTMAK İSTİYORUZ BEN YARDIM EDERKEN İNSANLARA ŞİMDİ YARDIMLAR SAYESİNDE AYAKTA DURUYORUM EMEKLİ MAAŞIMIZ YETMİYOR ANLIYORMUSUNUZ NE YAPALIM ÇÖZÜM NE TUZU KURU OLAN KARNI TOK OLAN AÇIN HALİNDEN ANLAMAZ BİZLERDE İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUZ PARASI OLANIN KUKLASI OLMAK İSTEMİYORUZ BİZLEREDE YAŞAMA ŞANSI VERİN UMARIM BİZ DUL YETİMLERİ SEVİNDİRECEK ÇÖZÜM BULURSUNUZ SİİSN EŞİNİZDE BİZLER GİBİ OLA BİLİRDİ Bİ DÜŞÜNÜN SADECE EMEKLİ MAAŞIYLA VE ÇOÇUKLARLA KALDIĞINI NASIL YAŞAMASINI İSTERDİNİZ YALVARIRIM BİZLERE ÇÖZÜM BULUN ALLAH HERKEZİN YARDIMCISI OLSUN DİİİİİİİİİİİİİİKAT DUYUN BİZİ

 38. buket diyor ki:

  Sayın Basbakanım…Ben kendı adıma hıc bır sey ıstemıyorum.Bır anneyım 2 cocugum ve guzel bır evlılıgım var.dahası bos.İstegım her gun gazetelerı acıp okudugumda artık çocuklara olan saldırı ve benzerı kotu muamelelerı artık okumak ıstemıyorum.Duydugumda yasadıgım üzüntüyü tarıf etmemın geregı yok .Sız daha ıyı bılırsınız.İlk kanun degısıklıgını bu konu ıcın yapın.Öyle agır ve dönüsü olmayan bır ceza yasası cıkarınkı kımse dokunamasın yavrularımıza.Saygılarımla.

 39. HUSEYIN CAGIR diyor ki:

  BENN KKTC 98 BUYANA BULUNMAKTAYDIM 3YILBENCALISMA IZINLI 3YIL ESIM CALISMA IZINLI CALISTIK IKIMIZINDE YATIRIMLARIMIZ YATMADI KACAGA KONULDUK KIZIM 6 YASINDA KKTC DUNYAYA GELDI ORDA ANA OKULUNA GIDIYORDU BIRSABAH KAPIMIZ POLISTARAFINDANCALINDI SINIRDISI KARARINIZ CIKMISTIR GOZALTINAALINIP SINIR DISI EDILDIK KIBRISLI BIRVATAN DASBIZISIKAYETET AMEN RICTI BIR PISLIK GIBI DISARI ATILDIK SIZSIZDEN RICAM TC VATANDASLARINA NASIL DAVRANILDIGINI GORMENIZDIR VE ONA GORE DAVRANMANIZDIR

 40. HAFIZ MUSTAFA YAVUZ diyor ki:

  esselamun aleykum ve rahmetullah..Biz ailecek yıllardır AK parti için çevremizle mücadeleler yaptık.şuan sizden ALLAH rızası için bi isteğim olacak ve yardımcı olacağınıza da inanıyorum.BEN HAFIZIM ve imamhatip orta okul son sınıftay ken İMAMHATİPLERİN KAPANMASIYLA12 EYLÜL MAĞDURU OLDUM..HAFIZ olduğum halde düz liseyi okumak zorunda kaldım ve mezun oldum..şuan 2 YILDA İMAMHATİP LİSESİ FARK DERSLERİMİ BAŞARIYLA VERDİM VE DİPLOMAMI ALMAYI HAK ETTİM.mart ayında diyanetin İMAMLIK YAZILI SINAVINI KAZANDIM.mayıs 14 te OSMANİYE İLİNDE MÜLAKATA GİRMEM GEREKİYOR ve daha önceki yıllarda hiç istenmediği halde bu yıl benden İMAMHATİP MEZUNİYET BELGESİ VEYA ÇIKIŞ BELGESİ İSTİYORLAR..okulumdan HAZİRAN AYINDA mezun olamayı hak ettiğime dair belge almama rağmen diyanet komisyonu kabul etmiyor.yani MÜLAKAT TARİMDEN 2 HAFTA SONRA DİPLOMAMI ALABİLECEK OLMAMA RAĞMEN BENİ VE BENİM GİBİ Bİ ÇOK ARKADAŞIMI MÜLAKATA ALMIYORLAR. bize verecekleri şuan sadece yeterlilik belgesi..atama yapılmicak..KPSS ye GİREBİLDİĞİM HALDE İMAMLIK YAZILI SINAVINA girebildiğim halde MÜLAKATA ALMIYORLAR..ALLAH RIZASI İÇİN BU ADALETSİZLİĞE DUR DEYİN ARTIKK.HİÇ OLMAZSA BİZE SİZ SAHİP ÇIKIN.AK PARTİNİN GERÇEKTEN ADALET VE KALKINMA PARTİSİ OLDUĞUNA İNANDIRIN BİZİ. NOT:EVLİYİM VE 3 YAŞINDA Bİ KIZIM VAR.İKİNCİ KIZIMIN DOĞUMU YAKIN VE SİĞORTAM DA YOK.BU SINAVA HAZIRLANMAK İÇİN 5 AY ÖNCE ÇALIŞTIĞIM İŞİMİ BIRAKMAK ZORUNDA KALDIM VE KOMŞULARIMIN YARDIMIYLA GEÇİNİYORUM…ALLAH RIZASI İÇİN BAŞBAKANIM NOLUR SESİMİZİ DUYUN 12 EYLÜL MAĞDURİYETİNİ TEKRAR YAŞAMAK İSTEMİYORUZ..( 0545 834 75 76 ) BU NUMARADAN BENİ ARARSANIZ GERŞEKTEN BİZE DE DEĞER VERDİĞİNİZİ ANLİCAM..İYİ GECELER. AÇIN HALİNDEN AÇ ANLAR,İMAMHATİPLİNİN HALİNDEN DE EN İYİ İMAMHATİPLİ ANLAR…14 MAYIS TAN ÖNCE CEVABINIZI EN KISA ZAMANDA BEKLİYORUM..ALLAHA EMANET OLUN.RABBİM YAAAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

 41. ziya diyor ki:

  yıne yenıden gel hep gel hep kal kalkı ulke duzelsın

 42. SERKAN BOYDAK diyor ki:

  parti de kuruluşundan beri mahalle temsilcisi olarak görev yapıyorum.siz mahalle başkanlarına çok önem veriyorsunuz fakat buna il ve ilçe teşkilatları da önem verse daha da güzel olacak.bu partide onlar var diye değil siz varsınız diye memmuniyetle görev yapıyorum.sıkıntılarımız oluyor çözemiyorlar.Allah rızası için beni telefonla arayın.izmir de çok zayıf kalıyoruz.bizler masa başında çalışanla değil sahada çalışanlarla olmak istiyoruz.bu izmir artık ak partili yapalım bunu herkes istiyor fakat teşkilatın zayıflığı ve milletvekillerin ilgisizliği buna engel olmaktadır.lütfen sahaya inmelerini sağlayın.532 404 62 49 lütfen beni arayın.

 43. nejla satılmış diyor ki:

  sayın başbakanım ben uşak merkez de ikamet etmekte ılan 41 yaşında bir bayanım.benim sorunum işsiz olmam. yaklaşık 2 yıldır iş aramaktayım.ancak bir netice alamadım.uşak akparti il başkanlığına bile üye oldum. iş vaadiyle üye oldum ancak bir sonuç çıkmadı.zor durumdayım.4 çocugum var ikisi ewli ancak birinin eşi asker olduğu için yanıma geldi ve birdew torunum var.eşimin emekli maaşı bu durumda yetersiz kalıyor. 2 yıllık sigorta açığımı kapatamadım.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.yazılı bir bilgi iletmenizi rica ediyorum.saygılarımla BAŞBAKANIM…

 44. SADETTİN TEKTAŞ diyor ki:

  sayın başbakanım ben sadettin tektaş aydın karrpulu da ikamet etmekteyim benım derdim 15 05 1998 de iş kaZASI GEÇİRDİM BUNUM SONUCUN DA TAZMİNAT DAVASI AÇTIM VE TANIDIK BİR AVKAT TUTTUM ARADAN ONBİR YIL GEÇTİKTEN SONRA 2010 NUN SONUNDA DAVAYI KAZANANDIK DEMİŞTİ AVKATIM AMA ŞUAN SÜREKLİ ARAMAMA RANEM BENİM TLF LARIMI CEVAP VERMİ YOR BAŞKA BİR AVVUKAT TUTTUM AMA DAVA AÇ MAMIŞ OLDUGU İÇİN DAVA ZAMAN AŞIMINA URAMIŞ SAYIN BAŞBAKANIM SİZDEN BU KONU HAKKINDA YARDIMLARINIZ I BEKLİ YORUM SAYGILARIMLA SADETTİN TEKTAŞ

 45. SADETTİN TEKTAŞ diyor ki:

  sayın başbakanım aynı zamanda ben akp nin karpuzlu ilçesine kayıtlıyın bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum tlf no 05383375456 saygılarımla

 46. Nihat diyor ki:

  Sayın başbakanım sizlerden bana yardımcı olmasını diliyorum ben Diyarbakır’da yasıyorum özürlü biriyim lise mezunuyum koyden 3 kilometre deneklerle yürüyerek ana yola ordadan arabayla 38 kilometre sehirmerkezine gitip okuyordum
  1992 den beri iskura kayıtlı olmama rağmen herhangi bir ise yerleştirilmedim
  Girdiğim özürlü sınavını 3 KPSS yide kazandım halada bostayim sizlerde bana is konusunda yardımcı olmanızı istiyorum.son umudum sizsiniz sayın başbakanım saygılarımla
  1973 doğumlu Nihat Dolu

 47. Mehmet HARMANCIOĞLU diyor ki:

  Sayın başbakanım AKP kuruldu kurulalı hep seninleydik ve seninle olacağız.İnşallah yine kazanacağız.Çözemediğiniz hiçbir konu yok buna inanıyorum ve sizden bi ricam olacak.Ben askari ücretle çalışıyorum başka hiçbir qelirim yok.Benim 3 tane çocuğum var 1 i evli 2 si okuyor.evimiz kira zor geçiniyoruz.yazır tokiden ev istiyoruz kira yerine tokiye ödeyip ev sahibi olmak istiyoruz.YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ.ALLAH RAZI OLSUN.( SAYGILARIMLA ) Telefon:05386116074

 48. gülcan ÇANKESEN diyor ki:

  sayın başbakanım benim babam hapiste 9 sene yıl aldı ve evde annem ve 1 tane kardeşim var.annemde hasta olduğu için çalışamıyor.ben lise 1 e kardeşim ilk okula gidiyor.zor durumdayız evimiz kira çalışanımız yokı sizden yardım bekliyoruz…biz çorumda oturuyoruz..telefon:05466946396

 49. mesut ardıç diyor ki:

  sayın basbakanım ben t.c ziraat bankasından hayvancılık kredisi talebinde bulundum bunun için uygun ahırı yaptırdım 20 tane inek aldım borca girdim yalnız 2 aydır kredi cıkmadı müşgül duruma düştüm bakmakla yükümlü oldugum kardesim ve cocukları var sizden yardım istiyorum bana dönerseniz cok memnun olrum Adres: baspınar mah 127. sok. no:20/1 sakarya hendek tel:0542 233 60 22

 50. Gökhan Aydın diyor ki:

  Sayın Başbakanım Ben Ehliyetimi Degiştirmek yani B sınıfından E sınıfına Geçiş Yapmak ve Sizinle Özel Olarak Görüşmek İstiyorum Bu Konuda Bana Yardımcı Olun Size Muhtacım Ev Adresim. Toygar Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Murat Sitesi A-Blok Kat-2 Daire-4 No-46-1 Ev Tel.0 266 227 1848 Cep Tel 0 532 570 33 35

 51. doğukan diyor ki:

  sayın başbakanım ben ardahanda yaşıyorum benim sesimi duyun bir çocuk annesiyim eşim va diyer üç kardeşi hakketmediyi ağır cezaya mağdur kaldılar geride ALLAHTAN başka kimsemiz yok ne anaları var ne babaları nede kardeşleri dışarda kimsemiz yok duyun sesimi 10 yaşında hasta bir oğlum var kirada düzenli işi yoktu eşimin yardım edin NE OLUR şuan olay çok yeni araştırın müfettiş gönderin ilgilenin sizki TÜRKİYE Yİ yönetiyorsunuz sahip çıkın bize ben sizden para yiyecek giyecek istemiyorum eşimi istiyorum burasu soğuk bir memleket evimin neşesini istiyorum yuvamın sıcağını istiyorum DUYUN SESİMİ SAHİP ÇIK TÜRKİYE BANA SAYIN BAŞBAKANIM SİZE SESİMİ DUYURANA KADAR BU YOLDAYIM KANIMIN SON DAMLASINA DUYUN ÇOCUKLARIMIZIN SESİNİ ALLAH RIZASI İÇİN RABBİM SİZİNLE OLSUN

 52. Eseniia Romonova. diyor ki:

  Sayın Başbakanom ben Yepancıyem ama Türkıye T.C. vetandaşam. 2009 Kanserden Adamı vefat etık buyene gader nerlere getım hep uzume kaplar kapanyor. Ben Türkıyenın Cocukın Annesıyem Ben Tuzla ıkemete oturyorum nesıl yeşıyım kıracıyem ve butun masraflar ben yepmalıyem ama nasıl iş vermıyolar bır gelırım hec yok. SAYIN BAŞBAKAN Sızı yelvaryorum ne olur bene bır Kapıcı iş verseler ömur yetene gedar calışım ve cocukların Okuda bılım. SAYIN BAŞBAKAN sız dıyorsus KAYMAKANLAR FAKIR EVLERE Gesın bız kendımız gedyoruz bızı gabıl etmıyorar ve azarlıyolar bızı. INŞALLAH bıze sayıb cıkarsus Ömür tukenyor. Yelvaryorum TÜRKİYE CUMURET ve SAYIN BAŞBAKAN bıze sayıb cıksılar. Cokukların Göz yeşı tursun Bene bır Kapıcı iş verseler İNŞALLAH BIZ BIR HEYIR SEVENLE TÜRKIYE ve SAYIN BAŞBAKANIM BABANI ANNEMI gormedım barı benım cocukum bensız boyumesın Yelvaryorum SAYIN BAŞBAKANIM sız bıze BABALIK yepmanın Istıyoruz. ESENİİA ve NUSRET. ALLAH ESKI ETMESIN SAYGİLARNEN. SEVGINEN. TEŞEKULR:

 53. kayseri den canan diyor ki:

  Sayın başbakanım sizi çok seviyoruz ve tekrar kazanmanız için dua ediyoruz ben ve benim gibi birçok arkadaşım öğretmenlikteki 40 yaş sınırını kaldırmanızı istiyoruz ben 32 yaşında düz lise mezunuyken 2 yıl meslek lisesi okudum 4 yıl ücretli anasınıfı öğretmeni olarak çalıştım hayalime ulaşmak için çok çalıştım sonunda açıköğretim anasınıfı öğretmenliğini kazandım şuan 2. sınıfdayım hayalime ulaşmaya çok az kaldı ama bu mümkün olmayacak gibi gözüküyor önümde 40 yaş engeli var bu kadar yaklaşmışken 1 yaş için hayallerim sona erecek sevdiğim gönül verdiğim mesleğimi yapamayacağım lütfen rica ediyorum ben ve benim gibi birçok arkadaşımın sesini duyun öğretmenlikteki yaş sınırını kaldırın dualarımız sizinle saygılarımla

 54. kayseriden hafız hamide diyor ki:

  sayın başbakanım ben 4 çocuk annesiyim hafızım 16 sene oldu hocalık yapmak istiyorum yeterlilik sınavından 65 aldım barajın aşşağı düşmesini istiyorum allah rızası için yardım edin

 55. Cevat diyor ki:

  Sayın Başbakanım, Ben Cevat Dönmez 17 yaşında genç bir delikanlıyım.Lisede başarısız bir öğrenciydim.Doğuştan sol elim sakat aslında okumam gerekiyordu.Ama başaramadım.Sizden ricam hayatım boyunca çalışabileceğim bir iş.Çalışırken açık öğretimden okulumu bitireceğim.İlgileneceğinizi düşünerek şimdiden çok teşekkür ediyorum.Tlf:02124619305

 56. serap erbudak diyor ki:

  Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ben Serap Erbudak iki küçük çocuğum var.şu an işsizim.Eski eşim üzerime 25 bin tl borç bırakarak beni ve iki çocuğumu terk etti.nafaka ödemiyor.ve herhangi bir yerden gelirim yok komşularımın yardımı ile ayakta duruyorum.bir çocuğzum okuyor 10 yaşında erkek.biri 6 yaşında kız.gerçekten zor durumdayım.eşimin bana maliyeden ve vergiden borç bırakması beni oldukça sıkıntıya soktu ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim.tekrar iktidara gelmiş olmanız beni memnun ettibana bir iş imkanı sunmanızı bekliyorum.bana yardım edeceğiniz umudu ile telefon numaramı bırakıyorum.05352537382

 57. NİYAZİ ARAÇ diyor ki:

  syn BASBAKANIM oncelikle turkıyemıze yaptıgınız ve yapacagınız hıtmetlerınız ıcın cok tesekkurler ıyıkı varsınız RABBIM.IM sızlerı basımızdan eksık etmesın 3 seferdır buyuk gururla onurumla sıze oy verıyorum 3 bın sefer daha secım olsun yıne verırım syn basbakanım herkezın her kesımın yuzunu guldurdunuz bızde merakla bızımde yuzumuzu guldurursunuz ınsallah beklıyoruz guvenıyoruz 12 yıldır hastanede taseron fırmadayım asgarı ucretle calısıp 3 cocuk okutuyorum ALLAH rızası ıcın bızler unutmayın sızı cok sevıyor ve guvenıyoruz basarılarınızın devamını dılıyorum

 58. perihan44 diyor ki:

  Sayın başbakanım ben malatya da halk eğitim merkezi akşam sanat okulunda 4 yıldır usta öğretici olarak çalışıyorum.Sizden arkadaşlarım adına tek ricam bizimde kadroya geçmemiz.Kadroya geçmeyen 10-15 yıllık halen görev yapan arkadaşlarım var.Sizin bu mesajı karşılıksız bırakmayacağınıza, bizi duyacağınıza inanıyoruz.Bütün Türkiyede çalışan USTA ÖĞRETİCİLER ADINA SESLENİYORUM LÜTFEN BİZİDE DUYUN…. SAYGILARIMLA…

 59. hamide boyraz diyor ki:

  sayın başbakanım öncelikle selamlar saygılar ..sizi rahatsız etme nedenim annemin durumudur;annem namus davası yüzünden elini kana bulamak zorunda kaldı..nefsi müdafaa olan bu olayda kendimizi yeterince savunamamız nedeniyle annem 13 aydır tutuklu bulunmakta ..biz 4 kardeşiz ve en büyük bnm kardeşlerime ve babama ben bakmak zorundayım ,bu nedenle derslerimi aksattım ve zayıf karne getirdim girdiğim üniversite sınavlarında başarılı olamadım ben okumak istiyorum başbakanım okumam için annemin yanımda olması gerek..henüz ne kadar yatacağı belli değil ama 13 ayın anneme çook çook fazla olduğuna gönülden inanıyorum ,annem namusunu korumak için katil oldu.ne olur bize yardımedin annem biraz daha kalırsa cezaevinde psikolojisi bozulacak ..allah rızası için yardımedin annemin adı;havva boyraz,sivaslıyız..olay tarihi ise;04.06.2010 cevabınızı bekliyorum allaha emanet olun ..

 60. Osman Eren diyor ki:

  sn Başbakanım yeni hükümetiz ile görevinizde daha çok başarılar dilerim.benim sorunum kişisel gibi görünüyor ama belkide bir çok kişinin ihtiyacı olabilir.ben kendi işimin imalatını yapmak istiyorum.Ağvada arsalarımız var fakat 21 hisseli bunun ne hissedarlara hissemi satabiliyorum,nede yasal olarak hissedarlardan başkasına satabiliyorum,nede ipotekli kredi alabiliyorum.yani sorum hisseli arsaların satışında esnek bir yasa olmasını talep ediyorum.birde seçim öncesi açıkladığınız iş kurma kredisi için müracaat etmek istiyorum bu krediyi nasıl alabilirim kendim duşakabin pazarlamacısıyım kendim imal etmek istiyorum.bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.bukadar işinizin arasında banada zaman ayırabilirseniz çok minnettar olurum.teşekkür ederim

 61. memet hanifi topaloğlu diyor ki:

  SAYIN BAŞBAKANIM SİZİ VE BÜTÜN SEVDİKLERİNİZİ BİZLERDE SEVİYORUZ SİZLERİN VARLIĞI BİZİM YAŞAMA SEVİNCİMİZ ALLAH SİZLERE UZUN ÖMÜRLER VERSİN İNŞAALLAH RABİM BENİM ÖMRÜMDEN SANA ÖMÜR KATMASINI DİLERİM SİZLER MİLETİMİZİ YÜCELTİNİZ ALLAH DA SİZLERİ İKİ CİHANDA YÜCELTSİN SAYIN BAŞBAKANIM SİZLERİN SAYESİNDE MİLETİMİZİN BAŞI DİK YARINLARA UMUTLA BAKMAKTADIR SİZLER BİZİM ÜMİDİMİZSİNİZ VE BİZLER SİZİ KENDİMİZ OLARAK BİLİYORUZ SİZLERİN HAKSIZ OLARAK ELEŞTİRLMENİZ BİZLERİ YARALAMAKTADIR TÜRKİYEMİZ HİÇ BİRŞEYE MUHTAÇ OLMAMIŞTI SİZLERE MUHTAÇ OLDUĞU KADAR SİZLERİN SEVDALI OLDUĞU HERŞEYE BİZLERDE SEVDALIYIZ SİZLERE ÜLKEMİZE MİLLETİMİZE DEVLETİMİZE SEVDALIYIZ SAYIN BAŞBAKANIM HÜRMETLE ELLERİNİZDEN ÖPERİM VE BÜTÜN BÜYÜKLERİMİN ALLAHA EMANET OLUNUZ.

 62. emine kaplan diyor ki:

  başbakanım ben öğrenciyim bugün lys sonuçları açıklandı ve ben şok yaşadım sonuçlarım yalnış hesaplanmış ne yapacağımı bilmiyorum kimseye ulaşamıyorum bu benim son hakkımdı ne olur bana yardım edin yalvarırım size nasıl ulaşacağımı bilmiyorum ne yapacağımıda çok büyük bi şok yaşadım hakettiğim be değil bana yardım edin hakkımı istiyorum ben çalıştım karşılığı bu değil lütfen bana yardım edin lütfen başbakanım.05548698062

 63. mustafa diyor ki:

  yaşlı bir amcayla konuştum deiki mustafa ANKARADA BİRA FABRİKASI TEMELİNDE ÇALIŞIYORDUM AÇILIŞ İÇİN ATATÜRK GELDİ BİR AKADAŞIMIZ PAŞANIN YANINA KOŞUP PAŞAM BANA BİR ÇİT ÖKÜZ BİRDE SABAN VERİN GİDİP KÖYDE ÇALIŞAYIM DEDİ ATATÜRKTE GEL YANIMA GÖZÜNÜ YUM KENDİNİ BENİM YERİME KOY BÜTÜN ANKARA SENDEN SABAN VE ÖKÜZ İSTİYOR NE YAPARSIN DEDİ

 64. muhammet aksu diyor ki:

  sayın basbakanım ben ordu meslek yuksek okulunda okumatda olan bır ogrencıyım ve derslerımde gayet basarılı bır kısıyım aılemın maddı durumu ıyı olmadıgından okulu brakmak zorunda kalabılırım sızden bana burs vermenızı rıca edıyorum bu yılkı burs kayıtlarına elımde olmayan nedenlerden doleyı gec kaldım lutfen sızden bana uzanan bır elınızı ıstıyorum lutfen 05314599447 saygılarımla

 65. muhammet aksu diyor ki:

  lutfen bu bayram gunu benı sevındırın sayın basbakanım

 66. kübra yeni diyor ki:

  SAYIN BAŞBAKANIM
  BEN BU SENE LYS VE YGS SINAVLARINA GİRDİM SINAVLARDAN SONRA TERCİH YAPTIM TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA TERTCİH ETMEDİĞİM YERİN GELDİĞİNİ GÖRDÜMR RIZAM DIŞINDA ADIMA TERCİH YAPAN VEYA YAPANLARIN BULUNMASI İÇİN SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM 3 HAFTA ÖNCE AMA HALA Bİ SONUÇ ALAMADIK BU YÜZDEN İSTEMEDİĞİM FAKÜLTEYE GİTMEK ZORUNDA KALDIM ŞİKAYETİMİ SİZE BİLDİRİP GEREĞİNİNN YAPILMASINI ARZ EDERİM SAYGILARIMLA 15 EYLÜL 2011 SAAT:19.03

 67. Mr Yunus diyor ki:

  Merhaba,
  Yunus Yeşim kredi firması tüm kredi sunmak dışında, kendi bir iş başlatmak için bir kredi veya bazı kişisel özellikleri satın almak için bir kredi ihtiyacı, araba, özellikleri gibi veya borcunu ödemek için bir kredi ihtiyacı sonra biri için bizimle irtibata geçerek doğru bir karar olacaktır, stressiz bir kredi istiyorsanız o zaman biri için artık e-posta adresi üzerinden bizimle irtibata geçmekten daha başka seçenek düzeni tüm gecikmeler ve stres olmadan kredi sunuyoruz: yunusyesimloanfirm@gmail.com
  Burcu:
  CEO
  Yunus Yeşim

 68. halit yaman diyor ki:

  SAYIN BAŞBAKANIM KARAMAN,DAN HALİT YAMAN 8 AYDIR EVİMİN KİRASINI ÖDÜYEMEDİM EVSAHİBİ İCRAYA VERDİ 07 01 2012 MAHKEMEM VAR ŞU ANDA İŞSİZİM 3 SENE ÖNCE KARAMAN BELEDİYESİNDE TEMİZLİK ŞİRKETİNDE ÇALIŞIYORDUM KREDİ KARTI BORÇLARININ İÇİN İŞTEN AYRILMAK ZORUNDA KALDIM SİZDEN TEK İSTEDİGİM TEMİZLİK İŞİNE,DE ÇALIŞMAKİSTİYORUM EV 0 338 214 15 79 VE CEP 0 507 481 96 67 İNANIN BAŞBAKANIM KARAMAN BELEDİYESİYLE İLETİŞİME GEÇİP TEKRAR ÇALIŞAYIM SAYGILARIMLA UMUT DOLU YARINLAR

 69. ALİ diyor ki:

  sayın başbakanım ben özel güvenlik görevlisi olarak bir kamu murulusun da calışıyorum bizlere kadro vercek misiniz

 70. ALİ diyor ki:

  sayın başbakanım ben bir kamu kuruluşunda özel güvenlik görevlisi olarak calışmaktayım.bize kadro verilcekmi yoksa biz böyle şirketlerlemi calısacagız şirketlerde bizi elinden geldigi kadar sömürüyor paramız duzgun yatmıyor tazminatlarımız verilmiyor bizi durmadan girdi çikti yapıyorlar bizim bütün haklarımız yiniyor ilgilenirseniz sevinirim geregini bilgilerinize arz ederim

 71. idiris diyor ki:

  sayın başbakanım sizden bir ricam var bende özel güvenlik görevlisi olarak bir kamu kuruluşunda çalışıyorum bize kadro nezaman vercek siniz bizi bu taşeron lardan nezaman kurtaracaksınız bilgilerinize arz ederim

 72. ŞAHİN ÖZ diyor ki:

  SAYIN BAŞBAKANIM BENİM AYAKLARIM DÜZ TABAN AMA DOKTORLAR AKSARADAKİ ORTAPEDİ DOKTORLARI BAKMIYOR GÜNDE 2 SAAT AYAKTA URAMIYORUM MALÜNEN EMEKLİLİK VERSİNLER BANA BEN BU DERT SIZI CEKMEKTEN BIKRIM BANA YA YOL GÖSTERİN YADA BURDAKİ DOKTORLAR YARDIMCI OLSUNLAR LÜTVEN

 73. UMUT diyor ki:

  SAYIN BAŞBAKANIM SON ZAMANLARDA TSK YAPILAN AYRIMCILIK BİZLERİ MESLEKTEN SOĞUTMA DERECESİNE GETİRDİ.SUBAYLARA VERDİĞİNİZ ZAM BİR KEZ DAHA GÖSTERDİKİ ASTSUBAYLAR VE UZMANLARIN BU ORDUDA HİÇ BİR DEĞERİ YOK.

 74. byh diyor ki:

  saygı değer başbakanım öncelikle sizlere allah uzun ömürler diliyorum ellerinden öpüyorum başkanım derdime gelince başkanım okadar sıkıntıdayımki hangi birini anlatıyım sadece sizden bana yardımcı olmanızı istiyorum başkanım nasıl diyeceksiniz ben sadece iş istiyorum çalışmam lazım çocuklarım ve ben ortada kaldım kendi işim vardı ters gitti battım çok borçlandım çalışmam lazım tek başıma kaldım başkanım ne olur bana yardım edinde işe girebiliyim sadece siz isterseniz her şey olur biliyorum siz zorda olan herkese yardım ediyorsunuz lütfen beni dikkate alırmısınız evime icra geldi hiç bişey bile yapamadım başkanım allaha emanet olun başkanım

 75. Emetullah Gürsoy diyor ki:

  salamünalekum sayin Basbakan Tayip Erdogan Benim büyük sorunum var Lütven Bana ancak siz yardim edersiniz Benim iki evladim burda almanyada dogdular ve biz almanyada oturuyoruz Furankfurt cevresi de kaliyoruz benim kücük oglumu yutdisi ediyorlar hic sucu yok sucsuz 5. sene iceride yatirdilar iftra edler bu almanya politikasi cok zalim yeterki bir Türk daha almanayi terk etsin diye, ben neyapicam lütven yardim edin lütven ne yapiyim bizim devletimiz bize sahip cikmasa kim cikar bizim gibi cok burda gencler var onlarada aynisini yapiyorlar buradaki Türklerin hakini kim savinacak eyer sizinde evladiniz var ayni durumda olsaniz ne yaparsiniz ben alman vatandasiyim cocugum almanyada dogdu Babasi sizlere ömür yaliniz büyüttüm ben burada ne acilar cektim cocuklarimdan ayrilmak istemiyorum almanlara türkiyede bir sey olsa bütün poltikacilari bir araya geliyorlar ve istedini yaptiriyorlar.ve aliyorlarda lütven bana yazin cok acil ve gastecilerede duyuru Allaha Emanet olun.

 76. Emetullah Gürsoy diyor ki:

  Oglumun Passaportu yok etiler, su anda ne passaportu nede nüfüs kagiti var ellimizde. Oglum ilk sefer ceza evine girdi ve icerde 2 tane Therapie yapti be basardi. Ohlumun hakkini yiyorlar. 5 sene cazasi vardi ve onu komplett yati. 4 ay den beri sebest ama simdi onu bu senenin sonunda yurt disi yapacaklar. Frankfurten konsolosda sorabilirsiniz, kiziltepe hanim oglum icin sorumlu, kedisi diyorki, ben de böyle bir sey görmedim. Sayin Basbakan gördünüz gibi ve yazdimdan beli cok caresiszim. ne olur bana yardim edin ve destek verin. Marco 2008 antalya da suc iclerken merkel kedisi bile karisti. Oglumun herseyi var, sigortasi, isi, oturma yeri. Ne olur birsefer yardim edin ve almanya da görzünki, bizimkilerle istdedi gibi yapamazlar. Gercekten hak yiyorlar. Sizden ailemden ricamiz, bize yardim edin. Insallah siden bir tepki gelir. Allaha emanet olun, insallah.

 77. neslihan caner diyor ki:

  sayın başbakanım ben neslihan annem ve babam ayrılma sürecındeler babam bızı sürekli tehdit ediyor ve sürekli bızı bıcakla gördügü yerde kovalıyor pölise gidiyoruz ellerınden bısey gelmedıgını söylüyolar lütfen bana yardım edın alibeyköy/eyüp yardımınıza ihtıyacım var

 78. oğuzhan sepin diyor ki:

  sayın başbakanım işsisizim sizden iş istiyorum ankarada etimesgutta oturuyorum mesleğim oto motor tamircisi evliğim 7 yaşında oğlum var oğlum kalpinden amelyat oldu sık sık kontröle götürüyorum maddi sıkıntıdayım yardımlarınızı bekliyorum

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat