Büyüme Çağı Ağrıları Nelerdir

Büyüme Çağı Ağrıları Nelerdir

Cumartesi, 11 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Bebeklerimizdeki Büyüme Çağı Ağrıları hakkında bir makale hazırladık ve bu makaleyi sizlerle paylaşmak istedim.

Büyüme Çağı Ağrıları;
çocuklukta görülen ve herhangi bir fiziksel hastalıkla ilgisi olmayan ağrılara verilen addır. Genellikle 8-12 yaş arasında görülür. aşağı yukarı bütün çocuklar böyle bir dönem geçirirler.

Büyüme Çağı Ağrılarının Nedenleri

Büyüme çağı ağrılarının büyümeyle hiçbir ilintisi yoktur ve hızlı büyüme döneminde daha sık görülmezler.

Fiziksel büyüme ağrılı olmaz. Bu ağrıların enfeksiyonla, alerjiyle ya da herhangi bir hastalıkla da ilgisi yoktur.

Buna karşılık, yaşamın yeni dönemlerine uyum sağlamakta güçlük çeken çocuklar için büyümek zor gelebileceğinden, duygusal ve ruhsal büyümedeki güçlüğün dışavurumu olabilir. Gergin ve sinirli çocuklar büyüme çağı ağrılarından daha çok yakınırlar. Bu belki de öteki çocuklar oyunlarla oyalanırken, onların bedenlerine daha fazla dikkat etmelerindendir. Son bir nokta da, böyle ağrıların olan çocukların daha çok, romatizma ağrıları çeken anne-babanın ya da bir yakının bulunduğu ailelerden gelmeleridir. ağrılardan yakınmak ailede sık görülen bir durum olduğundan, çocuklar da aynı alışkanlığı kolaylıkla edinirler.

Büyüme Çağı Ağrılarının Belirtileri ve Tehlikeleri

Büyüme çağı ağrıları daha çok kolların ya da bacakların uzun kemiklerinde olur. Özellikle bacaklarda, baldır ve uyluk kaslarında rastlanır. Çocuk çok yorgun olduğunda daha sık görülür.

Bacak ve kollardaki şiddetli ağrılar her zaman ciddiye alınacak belirtilerdir. Her ne kadar büyüme çağı ağrılarının herhangi bir ciddi hastalıkla karıştırılma olasılığı azsa da, ağrılar sürer ya da günden güne şiddetlenirse, tıbbi çözüm aranmalıdır.

Büyüme Çağı Ağrıları Nasıl Tedavi Edilir?

Büyüme çağı ağrıları, sağlık açısından çok ciddi olmadığı gerekçesiyle göz ardı edilmemelidir. Arkadaş çevresi değiştirmek ya da yeni bir okula gitmek istemek gibi, çocuğun yaşamında stres yaratacak bir durum olduğunda, anne-baba çocuklarını rahatlatmaya çalışmalıdır. Güçlükler çocuğun daha çok çocuklaşmasına, anne-babaya daha bağımlı olmasına neden olabilir. Yapılacak en iyi şey gerekli sevgiyi göstermektir.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat