Mehmet Ali Erbil Mum Söndü Gafı İzle,Çarkıfelek Yayından Kaldırıldı,Mum Söndümü Oynuyorlar Anlamı,

Çarkıfelek Yayından Neden Kaldırıldı

Perşembe, 07 Ekim 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Star tv ekranlarının vazgeçilmez programı olan ve Mehmet ali Erbil ‘le rekor kuran Çarkıfelek programı yayından kaldırıldı.Dün akşam canlı olarak yayınlanan Çarkıfelek programında Erzincan’a bağlanan Mehmet Ali Erbil’in ağzından yanlışlıkla “mumsöndü” lafı çıkmış, ancak programda gaf yaptığını anlayan Erbil durumu düzeltmeye çalışmıştı. Bu gelişmelerin ardından Star Televizyonu bir açıklama yaparak programın yayından kaldırıldığını bildirdi.

Bu gelişmenin ardından vatandaşlar tarafından tepki gören Mehmet Ali Erbil, dün akşam “Tarafsız Bölge” programına telefonla canlı yayına bağlandı.

Mehmet Ali Erbil, telefonda şunları söyledi; “Benim Alevi kesimden binlerce arkadaşım var. Onları rencide edici bir şekilde bu lafı kullanabileceğim nasıl düşünülebilir. Tabii özür dilerim. Onlar benim canım. Nasıl özür dilemem. Ağzımdan onları incitecek laf çıktıysa elbette özür diliyorum. Eğer böyle bir düşünce varsa, yaşamı haram ederim kendime.”

Bunun üzerine Alevi örgütleri protesto eylemleri yaptı. Ankara’da Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Fevzi Gümüş, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan İçmez’in de katıldığı eylemde konuşan Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Ali Balkız, Erbil’i kınayarak, “Gitsin Kıbrıs kumarhanelerinde kumar oynasın. Erbil’in bu sözlerini, Başbakan Erdoğan’ın referandum mitinglerinde Alevilere yönelik rencide edici sözlerinin yenilenmesi olarak görüyoruz” diye konuştu. Açıklamaların ardından grup sessizce dağıldı.

Yaşanan kriz daha sonra, zorunlu din derslerini konu alan CNN Türk’teki ‘Tarafsız Bölge’ programına da taşındı. Programa katılan, Fevzi Gümüş ve Alevilik Araştırma Merkezi’nden hukukçu Ali Yıldırım, Erbil’i kınadıklarını dile getirdi. Bu sırada Mehmet Ali Erbil canlı yayına bağlanarak, kullandığı ifadenin anlamını bilmediğini, bu sözün Alevileri rencide ettiği konusunda bir bilgisi olmadığını belirterek şöyle konuştu: “Benim amacım şov yapmak, eğlence programı yapmak. Bu laf, hayatımızda çocukluğumuzda kullanılmış bir laf belki. Ben Alevi kesimle can ciğer olmuş biriyim. Alevi kesimde binlerce dostum var. Bir yanlış anlaşılma olduysa özür diliyorum. Onların en azından iyi niyetime güvenip, onları incitecek, rencide edecek bir laf çıktıysa ağzımdan özür diliyorum.” Erbil’in açıklamaları üzerine, Ali Yıldırım, “Özür dilediğine göre en azından bu konu bu akşamlık kapanmış oldu” dedi.

Bu gelişmelerin ardından Star Televizyonu bir açıklama yaparak programın yayından kaldırıldığını bildirdi. İşte o açıklama:

Dün akşam STAR Televizyonu’nda yayınlanan bir programda, vatandaşlarımızı rencide eden bir ifade kullanıldığı görülmüştür. Bu ifadeyi kullanan sanatçının herhangi bir kötü niyetinin ve kasıtlı bir davranışının olmadığını düşünüyoruz.

Nitekim kendisi de derhal bu ifadesinden dolayı katıldığı bir başka TV programında özür dilemiş bulunmaktadır.

Buna rağmen, kasıtlı ya da kasıtsız vatandaşlarımızı rencide eden hiçbir ifadeyi müsamaha ile karşılamamız mümkün değildir.

Bu anlayıştan hareket eden STAR TV Yönetimi anılan programın kaldırılmasına karar vermiştir.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

“Çarkıfelek Yayından Neden Kaldırıldı” için 1 cevap

  1. özdemir diyor ki:

    İnsanları ötekileştirmek sistemin proğramında var. Özürle hiçbir şeyi halledemezsiniz. Bu memleketin ve dünyanın düzenini sağlayan aydınları yok sayarsanız, kendi bindiğiniz dalı kesersiniz ve kendi pisliğinizde boğulursunuz.Keşke Öyle olsa ama, kurunun yanında her zaman yaş da yanmıştır. İnsanları bir özürle kandırmaya çalışmayın artık, hata yaparsınız. Bu sistematik saldırıyı durdurun…! “Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın” devri kapandı…

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat