Cevdet Bey ve Oğulları Özeti Orhan Pamuk

Cevdet Bey ve Oğulları Özeti Orhan Pamuk

Pazar, 25 Aralık 2011 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Orhan Pamuk’un nobel ödülü almış olan kitabı ” Cevdet Bey ve Oğulları ” romanı dizi oluyor.

Ay yapımının sunumuyla Kenan İmirzalıoğlu ve Muhteşem yüzyılda ki Nebahat Çehre de dizide adı geçen oyuncular arasında.

Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu kaleme alacağı Cevdet Bey ve Oğulları kitabının özeti ve konusu ;

Roman kısaca İstanbul/Nişantaşı semtinde yaşayan bir ailenin üç kuşaktaki yaşam hikayesini anlatır.Kitap toplam üç bolümden oluşuyor..Bölümlerin her biri farklı bir kuşağı anlatıyor…Nişantaşılı bir ailenin maceralarını anlatan romanda ev halleri, apartman yaşamları , avrupai olmaya çalışan geniş aileler , beyoğlu semntinde alışveriş yapmalar vs. romanın kısa özeti diyebiliriz.

Kitaptaki karakterlerden Cevdet Bey Nişantaşında bir konak alır.Bu konakta karısı , iki oğlu , iki gelini ve bir kızı birlikte yaşarlar.Kitaptaki karakterlerden Osman babasının işini devam ettirmek ister ve işi dahada büyümeyi amaçlar…En küçük çocuğu Refik ise daha deli dolu , neşeli ve keyiflidir…Ömer ve Muhittin adında arkadaşları vardır ve bu iki arkadaşıyla sürekli tartşırlar…Ömer hırslıdır , zengin olmak ister.Muhittin ise şair olmayı ister.O zaman ki şartlar karşısında istediklerini yapamaz ve inkilapçılığa özenir ve köyün kurtuluğu için proje hazırlar…Ömer ise bir tren yolu yapımına katılır bu sırada zenginleşir ve istanbul dolaylarından uzaklaşır.Muhittin türkçülere katılır ve Cevdet Bey öldükten sonrada Perihan ve Refik Cihangirde apartman dairesinde taşınırlar ve bu apartman dairesinde yaşamaya başlarlar…Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat