Dalak Şişmesi Nedenleri Nelerdir

Dalak Şişmesi Nedenleri Nelerdir

Perşembe, 16 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Dalak Şişmesi Nedenleri Nelerdir

Dalak Şişmesi hakkında tüm bilgiler aşağıdaki yazıda.Dalak Şişmesi belirtileri

Dalağın çok değişik fonksiyonları bulunur. Kan yada lenf sistemiyle oluşan birden çok rahatsızlıkla enfeksiyon tümör, karaciğer rahatsızlığı ve parazitler büyük bir rol oynar.

Dalak immün ve lenf sisteminin bir üyesi konumundadır. Beyaz kan hücresi dolaşımını, kırmızı kan hücrelerinin üretilmesii ve korunmasını sağlayan bir organ konumundadır.

Kapı toplardamarında yüksek tansiyon çoğunlukla dalağın büyümesine sebep olur. Büyüyen dalak kemik iliğinin etki göstermesini azaltır. Akyuvar, alyuvar ve trombisitlerin üremesini önler. Kemik iliğinde var olan alyuvar üretiminin azalması ile alyuvar üretimini folik asitin yetersizliği ve fazla alyuvar yıkımıyla beraber insanda kansızlık ve vücut direncinin düşmesine neden olur.

Enfeksiyöz mononükleoz (EBV ye bağlı) hemolitik anemiler talasemiler hemoglobinopatiler glukoz 6 fosfat dehidrogenaz eksikliğine bağlı hemolitik anemi idyopatik otoimmün hemolitik anemi immün hemolitik anemi sarkoidoz sklerozan kolanjit bakteryel enfeksiyonlar viral enfeksiyonlar parazitik enfeksiyonlar siroz (portal ven obstrüksiyonu, portal hipertansiyon) lösemi Hodgkin hastalığı lenfoma Wilson hastalığı kistik fibroz bilyer atrezi enfeksiyöz mononükleoz (CMV ye bağlı) kedi tırmığı hastalığı orak hücreli splenik kriz.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat