Doğal Kaynaklar ve Doğal Kaynakların Dikkatli Tüketilmesi Hakkında Bilgi Kompozisyon

Doğal Kaynaklar ve Doğal Kaynakların Dikkatli Tüketilmesi Kompozisyon

Salı, 21 Şubat 2012 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Doğal Kaynaklar ve Doğal Kaynakların Dikkatli Tüketilmesi hakkında detaylı bilgiler ve Doğal Kaynakların Dikkatli Tüketilmesi ile ilgili Kompozisyon makalesi aşağıdadır.

Doğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir

Yaşamımızı sürdürmek için doğal kaynaklardan yararlanırız. HavaDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? suDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? toprakDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? bitki örtüsüDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? hayvanlar ve madenler doğal kaynaklarımızı oluşturur. Bitmeyecekmiş gibi görünen bu kaynaklarDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? insanların bilinçsizce davranışları sonucu hızla azalmaktadır. GörevimizDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? bunları yok etmek değilDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? korumaktır.

Bitkiler ve hayvanlarDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? yaşamları için gerekli oksijeni havadan alırlar. Havanın çeşitli şekillerde kirletilmesiDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? bu kirliliğin yağmur suları ile yeryüzüne inerek akarsuDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? yer altı suları ve toprağa karışmasıDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? orada yaşayan canlıları olumsuz yönde etkiler. Onların türlerinin azalmasına veya yok olmasına neden olur. Çünkü doğadaki canlıların zenginliğiDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? sağlıklı bir çevrenin var olmasına bağlıdır.

SuDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? sağlıklı bir hayatın devamı için canlıların gereksinim duyduğu en önemli doğal kaynaklardandır. Yeryüzünün yaklaşık dörtte üçünü ve canlı vücudunun önemli bir kısmını su oluşturur. İnsanlar birçok alanda (temizlik işlerindeDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? elektrik enerjisinin elde edilmesindeDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? bahçe ve tarlaların sulanmasındaDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? deniz ulaşımında vb.) sudan yararlanır. SuDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? içinde yaşayan birçok canlıya da yaşama ortamı sağlar. Burada yaşayan balıkların beslenmemiz açısından önemi büyüktür.

İnsanların yıllarca denizDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? göl ve akarsulara bıraktığı atık maddelerDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? buralarda yaşayan canlı türlerinin azalmasınaDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? bazılarının da yok olmasına neden olmuştur. Ayrıca buna bağlı olarak birçok önemli turizm merkezi de özelliğini yitirmiştir. ÖrneğinDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? bugün yurdumuzda Haliç ve İzmit Körfezi’nin çeşitli şekillerde kirletilmesiDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? çevre ve orada yaşayan canlılar için önemli bir tehlike oluşturmaktadır. Sanayinin hızla gelişmesi de su kaynağının tüketimini etkilemektedir. Ancak ülkelerin kalkınmasında ve iş olanaklarının oluşturulmasında sanayi kuruluşlarına da gereksinim vardır. Burada dikkat edilmesi gereken konuDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? suyun tutumlu bir şekilde ve kirletilmeden kirletilmeden kullanılmasıdır.

Aynı şekilde doğal kaynaklarımızdan olan ormanların da sayılamayacak kadar yararları vardır. BunlardanDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? gelecek kuşakların da yararlanmasını sağlamak için onları korumalıyız. Nüfus artışına paralel olarak giderek artan bir biçimde kullanılan bu kaynaklar korunmadığı takdirde zamanla tükenme noktasına gelir. Bu durumDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? doğa için bir felaket oluşturur.

Yaşamın doğal kaynağı olan toprağa bırakılan zararlı katı ve sıvı atıklarDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? zamanla toprağın özelliğini kaybetmesine neden olur. Verimliliğini yitiren toprakDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? üzerinde yaşayanları besleyemez duruma gelir. Bitki örtüsünden yoksun kalan toprakDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? sularla taşınarak gölleri doldurur ve oradaki canlıların yok olmasına neden olur.

Doğal kaynaklarımızdan olan yer altı zenginlikleri (madenler) de insanlar tarafından bilinçsizce tüketilmesi sayesinde her geçen gün azalmaktadır. Madenlerden; sanayi alanındaDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? enerji elde etmede ve başka alanlarda yararlanmaktayız. Yapılan araştırmalara göre çok önemli birer enerji kaynağı olan petrolDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? kömür ve doğal gazDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? yeni yataklar bulunmazsaDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? aşırı kullanılmaları nedeniyle çok kısa bir zaman sonra tükenecekleri belirtilmektedir. Bu bakımdan gerek enerji kaynaklarımızıDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? gerekse diğer yer altı kaynaklarımızı bilinçli kullanarak onlardan daha uzun bir süre yararlanmayı sağlamalıyız.

Şu halde yaşamımız için vazgeçilmez birer kaynak olan doğal kaynaklarımızı bilinçli kullanmakDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? en başta gelen görevlerimiz içerisinde olmalıdır.Günlük yaşantımızdaDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? okulda ve evde bilinçli birer tüketici olmak durumundayız. SuDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? elektrikDoğal Kaynaklar Niçin Dikkatli Tüketilmelidir ? yakıt ve besin maddelerini israfa kaçmadan gerektiği kadar kullanmalıyızTüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat