Doğal ve Yapay Işık Kaynakları

Doğal ve Yapay Işık Kaynakları

Cuma, 17 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Öğrenci olan arkadaşlarımızın çoğu biliyordur Doğal ve Yapay Işık Kaynaklarının neler olduğunu,Fakat bazı insanlar bu konu hakkında pek fazla birşey bilmedikleri için onlara yardımcı olmak amacıyla Doğal ve Yapay Işık Kaynakları nelerdir adı altında bir konu paylaşmak istedim.
İnsanların görmesini daha kolay bir hale getiren enerji türü ışıktır. Işıkların hepsi kaynağında bir ışık kaynağı tarafından üretilir. Işık yaparak çevreyi aydınlatan her madde bir ışık kaynağı olarak gösterilebilir. Dünyanın en büyük ve bilinmekte olan en büyük ışık kaynağı güneştir. Işık kaynağı doğay ve yapay ışık kaynakları olarka 2 kısma ayrılıyor.

Doğal Işık Kaynakları Nelerdir

Işık kaynaklarının bazıları kendi kendilerine ışık üretebilir. Bu şekildeki ışık kaynaklarına doğal ışık kaynağı deniliyor. Örneğin güneş, yıldırım, şişmek, yıldız gibi doğal olaylar ve yapılar doğal ışık kaynaklarıdır.

Yapay Işık Kaynakları Nelerdir

Doğal ışık kaynaklarından gece çöktüğünde faydalanamayız. Bu udumda ortaya yapay ışık kaynakları çıkar. İnsanlar tarafından yapılan ışık kaynaklarıdır. Lamba, mum, meşale ve ampul gibi araçlar yapay ışık kaynaklarındır.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat