Dünyanın Yedi Harikası Nelerdir

Dünyanın Yedi Harikası Nelerdir

Cumartesi, 29 Kasım 2014 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Tamamı insan elinden çıkan, Antik Dönem’de inşa edilmiş 7 esere Dünyanın yedi harikası denilmiştir. İşte bu yazımızda Dünyanın yedi harikasının neler olduğuna değineceğiz.

İnsanlar yaşamı boyunca dünyaya, insanlık tarihine yararlı ve yaşamlarını yitirdikten sonra onların isimlerini taşıyacak, hatırlanmalarını sağlayacak yapıtlar vermek ister. Hepsinin hayali yaptıkları yapıtların yüzyıllarca adından söz ettirmesidir. İşte mimarlarını dünyada bu zevke ulaştırmış sayılı yapıtlar olarak bahsedilen Dünyanın yedi harikaları şunlardır;Dünyanın Yedi Harikası Nelerdir

Keops Piramidi: Kahire’nin Giza bölgesinde inşa edilmiş Giza Piramitleri arasında en büyüğüdür. 137 metre uzunluğunda, 922 metre genişliğindedir. Nasıl yapıldığı hala hiç kimse tarafından çözülemeyen sır bir yapıdır.

Babil’in Asma Bahçeleri: Eski Babil şehrinin bulunduğu bölgede M.Ö. 7. yüzyılda Babil Kralı Nebukadnezar eşi Semiramis için inşa ettirmiştir.

Zeus Heykeli: M.Ö. 450’li yıllarda olimpiyatların düzenlenmesiyle birlikte kutlama için inşa ettirilmiş tanrıların kralı Zeus’u simgeleyen dev bir heykeldir.

Rodos Heykeli: M.Ö. 282 yılında inşası sona ermiş, taş ve demirlerden oluşan 32 metre yüksekliğinde Rodos halkının beraberliğini ve Güney Tanrısı Helios’u anlatan heykeldir.

İskenderiye Feneri: Mısır’ın İskenderiye şehrinin kıyı kısımında bulunan Pharos Adası’na denizcilere yol göstermesi istemiyle yaptırılan fenerdir. Dünyadaki en uzun fenerdir.

Kral Mausollos’un Mezarı: Halikarnas Mozolesi diye de bilinen Kral Mausollos’un karısı ve kız kardeşi tarafından onun adına inşa ettirilen gösterişli mezardır.

Artemis Tapınağı: Diana Heykeli şeklinde de adlandırılan, Tanrıça Artemis adına M.Ö. 550 yıllarında Efes’de inşa ettirilen tapınaktır. O dönemlerde yapıdan ibadethane ve pazar yeri olarak istifade edilirmişKategori: Biyografi

Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat