Duyulmamış Meslekler

Duyulmamış Meslekler

Perşembe, 08 Mart 2012 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Duyulmamış Meslekler, Duyulmamış Meslek çeşitleri,
Sözlükte yer alan ilginç bazı meslek adları ve tanımları şöyle:
İmbikçi : Ağaçların kesilip devrildiği yerlerde odun parçalarından, buhar distilasyonu vasıtasıyla ham terementin çıkaran bir nevi imbik kazanını çalıştıran kişi.
Nehir Sürücüsü : Tomrukları suya yuvarlayıp, nehirden aşağı yüzdürerek sevk mahalline ulaşmalarını sağlayan, uzak taşımacılık için tomrukları demetler haline getiren kişi.
Yoğurucu : Lastik imalinde kullanılan hammaddeleri yoğuran, karıştıran veya ısıtan bir makineyi çalıştıran kişi.
Tarak Fırçacı : Tarak makinesinin temizliğini yapan, temizlik sonrasında toplanan telef olmuş pamukların kullanımı için ilgili bölümlere sevk eden nitelikli kişi.
Kırkıcı : Kırkım zamanı koyunların yünlerini kırkım makinesiyle kırkan kişi.
Yangından Mal Kurtarma Mütehassısı: Yangınlar sırasında ve yangınlardan sonra eşyaları koruyan ve kurtaran kişi.
Meydancı Şefi : Konaklama vb. İşletmelerde genel alanların temizliği, düzeni ve bakımıyla ilgili işlerin ve sorumlu olduğu personelin kontrolünü yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişi.
Maçacı : Kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, geleneksel yöntemlerle döküm yapılan işletmelerde maça kumu, maça iskeleti ile maça sandığı hazırlama ve maça yapma bilgi ve becerisine sahip kişi.
Perdahçı : Teleskop, tüfek, nişangah dürbünü, fotoğraf makinesi ve mikroskop gibi hassas optik aletler de kullanılacak mercek, prizma ve diğer optik elemanları pek hassas toleransına kadar makineyle perdahlayan kişi.
Klişeci : Üzerine fotoğraf kopya edilmiş metal plakaları asitle yıkayıp baskı klişesi haline getiren kişi.
Hamurkar : Hamurkar, un, su, tuz ve maya ile katkı maddelerini yoğurmak ve unlu mamullerin üretimi için gerekli hamuru hazırlamak ile ilgili işlemleri, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişi.
Kültürcü : (süthane/mandıra) Tereyağı, krema, peynir ve diğer maddelerin imalinde kullanılacak ana kültürü yaparak bundan bakteri kültürü çıkaran kişi.
Bükücü : Ağaç parçaları elle veya makine ile buhara tutarak büken kişi.
Su Verici (metal): Sertleştirilmiş çelik eşyayı fırında tekrar ısıtmak ve soğutmak suretiyle metali daha sert, daha dayanıklı veya daha esnek bir hale getiren kişi.

Az Duyulan Meslekler, Bilinmeyen Meslekler,Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat