Ebru Sanatı Ebru Sanatı Örnekleri Ebru Sanatı Eserleri Ebru Sanatı Resimleri Ebru Sanatı hakkında bilgi

Ebru Sanatında Yapımında Kullanılan Malzemeler

Çarşamba, 22 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Ebru nasıl yapılır ve Ebru sanatında neler kullanılır Ebru sanatı için malzemler nelerdir vs gibi Ebru sanatı hakkında herşey aşağıdaki makalede yer almaktadır.
Ebru yapma aşamasında 7 tane ana malzemeye ihtiyaç duyulur. Bu malzemeler kitre, tekne, kağıt, fırça, boyalar, öd ve biz malzemeleridir. Ebru yapımının en önemli ve temel malzemeleridir.

Kağıt : Ebruda kullanılacak olan kağıdın emici özelliğinini fazla olan ve mat türleri tercih edilmesi gerekir. Genelde 1. hamur kağıdı ebru sanatında kullanılmaktadır.

Kitre : Anadolu’da yetişen, geven gibi dikenli bitkilerden yapılır. Kitre malzemesinin yapışma özelliği oldukça azdır. Bu özelliği ile zamk çeşitidir. Su ile karıştırılır ve güzel bir kıvam oluşturulur.

Tekne: Ebru sanatında tenke ismi verilen malzemenin içine kitre konulmakta olan kaplara denir.

Fırça : Ebru sanatında fırçanın bazı özellikleri vardır. Fırça sapı genellikle gül dalından, fırçanın kılları ise at kuyruğundan yapılır

Boya: Ebru sanatında oksit kırmızı, lahur çiviti, siyah ve sarı kullanılır. Oluşan diğer renkler bu renklerin birbirleriyle karıştırılması sonucunda meydana gelir. Ebrunun iyi olması için renkleri iyi kullanılması gerekir.

Öd: Öd boyanın içerisine atılır ve bu şekilde kullanılır. Kullanılmasının nedeni renklerin kitrenin üstünde kalmasını sağlamak içindir.

Biz: Biz ebru sanatında ebruya şekil vermek amacıyla kullanılmaktadır. Biz kalın iğneye benzer.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat