Firavun Kimdir ve Firavunun Hayatı

Firavun Kimdir ve Firavunun Hayatı

Salı, 21 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Firavun ismini devamlı günlük yaşantımda duymuşumdur. fakat ne anlama geldiğini kim olduğunu tam olarak bilmiyorum.Ve benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlar için araştırdım firavun kime nedir ,Firavun hakkındaki tüm detaylı bilgilere ulaştım.Firavun hakkında bilmek istediğiniz herşey aşağıdaki makalede.

Firavun ismi eskiden mısır hükümdarlarına verilen isimdi. Bilinen ilk firavun nil deltası ile yukarı mısırı birleştiren menestir. Toplam 32 tane firavun mısır hükümdarlığı yaptı.

Mısır’da firavunlara tanrı gözüyle bakılıyordu. Bütün insanların efendisi, yeryüzündeki bütün maddelerin sahibi olarak görülüyordu. Elinde asası, kafasında tacı ve sakallarıyla bir tanrıyı canlandırıyordu. İÖ 1580-1314 Döneminde firavunlar kendilerini tanrılar kralı olan amon ra’dan geldiklerini ilan ettiler.

Eski insanların inanmalarına göre firavunlar evrensel düzeni, güneşin doğmasını ve nil nehrinin taşmasını önleyen tanrılar olarak bilinirlerdi. Siyaseti, adaleti, ülkenin güvenliği ve ordu konusunda tek yetkili kişiydi. Günümüzde devlet başkanlarıyla eş değerdir.

Kutsal kitabımız olan Kuran-ı Kerim ve diğer kutsal kitaplar firavunların kendilerine tanrı süsü veren tek tanrılı dinlere karşı savaşması dile getirerek çok ağar bir biçimde eleştirilmiştir.

Kutsal kitabımızda firavunun ismi birçok ayette geçiyor. İnsanlara zor kullanarak kendilerine iman etmeye zorlayan, kuleler yaptırarak gökyüzüne ulaşmak istiyen kişilerdi. Kuran-ı Kerim’de firavunlar için kazıklı deyimi kullanılır. Kutsal kitabımızda firabun ; israiloğullarını köle alıp çalıştırmaktaydı. Ozaman da kainler doğacak olan bir erkeğin mısır başına geçeceğini firavuna söylediler. Firavun bunu önleyebilmek için israiloğullarından olan bütün erkek çocukları öldürttü. Bu olaydan sonra mısırda köle sayısı azaldı. Bu durumdan sonra yeni doğan çocuklar 2 yılda bir öldürülmesini emrini verdi. Hz. Musa ve Harun bu emir ile ölümden kurtuldu. Hz. Musa seneler sonra firavunu hak dinine davet etti.

Firavun bu daveti kabul etmedi. Hz. Musa’nın inandığı tanrıya ulaşabilmek için büyük kuleler yaptırttı. Ancak yapılan bu kuleler yıkıldı. Firavun daha sonra ordusunu toplayarak Hz. Musa ve İsrafiloğullarının peşine düştü. Kızıldenizi geçme esnasında firavun ve ordusu boğularak öldü. Öleceği esnada kelime-i şahadet getirmek istedi. Fakat Allah C.C bu şahadeti kabul etmedi ve ibret olması için firavunu kızıldenizin kıyısına attı.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat