Grace Hopper Kimdir Hayatı

Grace Hopper Kimdir Hayatı

Pazar, 08 Aralık 2013 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Grace Hopper

Grace Hopper

Grace Hopper kimdir Grace Hopper hayatı Grace Hopper biyografi Grace Hopper google logo 9 aralık 2013 Grace Hopper google doodle Grace Hopper programları Grace Hopper neyi buldu Grace Hopper buluşları
Bugün 9 Aralık Google her özel günde olduğu gibi buğünde yeni bir Doodle Logosu hazırlayarak Grace Hopper’un 107.doğum gününü dünyaya hatırlattı.Grace Hopper kimdir tanıyalım.Grace Hopper google. Grace Hopper doodle logosu.
Grace Hopper 9 Aralık 1906 ile 1 Ocak 1992 yılları arasında yaşamını sürdürmüş Amerikalı Bilgisayar bilimcisidir. İlk modern programlama dillerinden biri olan COBOL’un geliştiricilerindendir. Bilgisayar dilinde “debugging” diye bilinen programı hatalardan temizleme konseptinin de ilk kullanıcılarındandı. Amerikan savaş gemisi USS Hopper (DDG-70) adını kendisinden almıştır.

1940 larda Amiral(Amerikan donanmasında görevli) Grace Hopper (9 Aralık 1906 – 1 Ocak 1992) bayan programcıdır kendileri bayan programcı demişken Ada Lovelace ı anmak olmaz. Lovelace, programlamanın temelleri atmıştır(döngü ve altyordam) bilgisayar dünyasının ilk kadın programcısı olarak biliniyor. Günümüz programcılığına göre dünyanın ilk programcısı bir kadın UndecidedLaughing Debugging e dönecek olursak Grace Hopper, Harvard Üniversitesinde MARK II adlı bilgisayar üzerinde çalışırken yaptığı program bir türlü doğru çalışmamaktadır bu zeki kadın bakar ki röleler arasına sıkışmış böcek(ler) kısa devreye sebep olmakta ve program düzgün çalışmamaktadır. Böcek(ler)i temizleyerek programını selamete kavuşturur işte burdan gelen manasıyla böceklerden arındırdığı hatasız hale getirdiği için debugging bilgisayar litarüne girmiş olur.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat