Hıçkırık Neden olur Hıçkırık Nasıl geçer Hıçkırık

Hıçkırık Neden Olur ve Nasıl Geçer

Pazar, 05 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Hıçkırık Neden Olur ve Nasıl Geçer sorusunu merak eden arkadaşlar doğru yerdesiniz.
İşte ilk olarak hıçkırık nasıl olur yani neden olur sorusunu cevaplıyalım;

Hıçkırık neden olur

Nefes borusunun üzerinde bulunan bir kapakçık, yediğimiz yiyecek ve içeceklerin boğazımıza kaçmasını engellemek için açılır kapanır şekilde hareket ediyor. Beyne iletilen mesajlar bu kapakçığın hareketi üzerinde rol oynuyor. Nefes aldığımızda ise beyine yeni bir komut gönderilerek kapakçığın açılmasını ve nefes aldığımız zaman soluduğumuz havanın akciğerlere iletilmesini sağlıyor. Akciğerlerin altında bulunan diyaframın görevi ise kasılmalar şeklinde nefes alıp vermeyi kolaylaştırmak.

Hıçkırık nasıl geçer ve tedavi edilir?

Ancak bazı zamanlar beyin iki görevin sırasını karıştırabilir ve bunun sonucunda diyafram yemek yeme sırasında kasılarak hıçkırmaya neden olur. Hıçkırık başladıktan Daha sonra ise beyin doğru komutu gönderir ve vücut normal işleyişine devam eder. Böylece hıçkırıktan kurtulmuş oluruz.

Uyarı: uyuyan kişilere şaka şeklinde su içirilmemeli, baygın kişilere uyandırma amacıyla su içirilmemelidir. Nedeni ise beyin komutuyla kapakçığın yapacağı yanlış bir hareket boğulmayla sonuçlanabilir.

NOT: Hıçkırığın geçmesi için; birbardak su alın, ayakta durun, daha sonra hafifçe eğilin. Bardaktaki suyu vücudunuz eğik halde iken için. Hıçkırığınızın hemen geçtiğini göreceksiniz.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat