Kanser Nasıl Bulaşır

Kanser Nasıl Bulaşır

Cumartesi, 18 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Kanser hastalığı artık hepimiz az çok biliyoruz ve nasıl bulaşabileceğinide öğrenmeliyiz.İşte Kanser Nasıl Bulaşır konusu hakkında sizlerle paylaşmak istediğim bir makale.
Kanser dünyada en tehlikeli hastalıklar arasında 1. sırada bulunuyor. Çok tehlikeli bir rahatsızlık olan kanserde erken teşhis çok önemli bir yer tutar. Bütün dünyada kalp ve damar rahatsızlıklarından sonra en fazla ölüme sebep olan ikinci rahatsızlıktır. Tedavi edilmeyek bir rahatsızlık değildir. İyileşme aşamasına geç kalmadıysanız bu hastalıktan kurtulabilme şansınız vardır.

Kanser Nedir

İnsan vücüdunda yer alan hücrelerin birçoğu görevleri ve işlevleri sebebiyle bölünürler, çoğalırlar ve hayatları bittiğinde ölürler yerlerine yeni hücreler gelir. Bu vücut hücre düzeni hücrelerin çekirdeklerinde yer alan kromozomlar üzerinde yerleşik genlerin komut ve yönetmindedir.

Bu hücreler yanlış direktiflerle yönlendirilerse görevlerinde normalden fazla yanlışlar sağlıklı bir hayatın düzenini bozar ve kanser dahil birçok rahatsızlığa sebep olur.

Kanser var olan dokunun hücreleri düzensiz ve kontrolsüz bir şekilde çoğalır, görevlerini yapamaz ve vücudun heryerine yayılır.

Kanser Neden Yayılır

Kanserin meydana gelmesinin nedeni ne olursa olsun normal hücrelerden çok daha büyük fark gösteren kanser hücreleri meydana gelir. Normal hücreye kıyasla daha az ölümsüz, kontrolsüz, çok çoğalma ve bağışıklık durumları kaçma yeteneğine sahip olma kanser hücreleri önce meydana geldiği dokuya sığmayarak tümor, daha sonra ise hücreler kan ve lenf damarlarına ulaşır. Vücudun diğer dokularına gider. Oralarda da çoğalır ve yeni kitleler meydana gelir.

Kanserin Görülme Sıklığı Nedir

Kanser bütün dünyada en fazla ölüme sebep olan 2. hastalıktır. Kanser rahatsızlığından ölüm çok fazladır. Ancak erken tanı ile tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Kanser hastalığına yakalanan her insan ölüm ile karşı karşıya kalmıyor.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat