Koah Hastalığı Nedir Koah Hastalığı Belirtileri Koah Hastalığı Tedavisi Koah Hastalığı Nedenleri Kronik Obstrüktif akciğer hastalığı

Koah Hastalığı Nedir Koah Hastalığı Hakkında

Çarşamba, 08 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Koah Hastalığının açılımı Kronik Obstrüktif akciğer hastalığı;
Kronik Obstrüktif akciğer hastalığı yani Koah hastalığını hakkındaki herşey bu başlık altında;
Kronik Obstrüktif akciğer hastalığının belirtileri nelerdir.

Kronik Obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH)

Kronik Obstrüktif akciğer hastalığı nedir

Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH olarak da adlandırılır) iki temel hastalığı içerenkronik akciğer hastalığıdır: kronik bronşit ve anfizem KOAH kür sağlanan bir tedavisi yoktur.Akciğerlerimiz iki bölüme sahiptir: bronşlar ve alveoller /hava yolları olarak da adlandırılır.Solunum esnasında hava sırayla trakea, oradan bronşlar ve son olarak da alveollere gelir.Alveol denen yapılarda oksijen kana geçerken karbondioksit kanı terk eder.Eğer kronik bronşit hastasıysanız bronşlarınız kızarır, şişer ve mukusla kaplı hale gelir. Bumukus bronşlarınızı tıkar ve solunumunuzu zorlaştırır.Eğer anfizem hastasıysanız alveolleriniz tahriş olur. Elastikiyetlerini kaybeder ve yeterlihavayı tutamazlar. Bu durum kanınızdaki oksijen ve karbondioksit değiş tokuşunu zorlaştırır.

YAKINMALARI NELERDİR?

KOAH değişik yakınmalara neden olabilir. Bunlar:

 Kronik, inatçı öksürük

 Müküs artışı

 Nefes darlığı, özellikle bedensel etkinlik sırasında

 Hırıltılı solunum

 Göğüste sıkışma hissi

KİMLER KOAH HASTASI OLUR?

ABD de yaklaşık 12 milyon KOAH hastası vardır. Hastalık uzun yıllar devam eder. KOAHneredeyse daima sigara içmekle oluşur. KOAH’tan korunmanın ya da kötüye gitmesiniönlemenin en iyi yolu sigarayı bırakmaktır. Diğer tahriş edici maddelerde KOAH’a nedenolabilirler. Bunlar sigara dumanı, ikincil dumanlar ve hava kirliliğidir. Çalışırken soluduğunuzhavada aşırı miktarda toz, gaz, sigara dumanı, buğu olan kişiler risk altındadırlar. Sigara içençalışanlar eğer çalışma ortamında bu tahriş edici maddelere maruz kalırlarsa KOAH olmakaçısından daha büyük risk altındadırlar.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat