Küresel Isınma Nedir

Küresel Isınma Nedir

Pazartesi, 20 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Küresel Isınma nedir ve Küresel Isınma hakkındaki tüm detaylı bilgiler aşağıdaki makalede yer almaktadır.Küresel Isınma konusunu öğrenci olan arkadaşlar az çok biliyorlardır.Çünkü eğitimde ve öğretimde daima karşılarına çıkan sorulardan bazısı olan Küresel Isınma hakkında bilgiler aşağıdaki yazıda
Küresel ısınma kelimesini günümüzde televizyonlardan, gazetelerden internet gibi ortamlardan oldukça sık duyar hale geldik. Kutuplarda bulunan buzullar eriyor. Bu şekilde küresle ısınma oldukça tehlikeli bir hal almaya başlıyor deniliyor sürekli. Küresel ısınma nedir ?

İnsanlar tarafından atmosfere verilmiş olan gazların sera etkisi oluşturması sebebiyle dünya üzerindeki sıcaklığın artmasına küresel ısınma ismi verilir.

İklim sisteminde vazgeçilmesi imkansız olan sera gazları, güneş ve yer radyasyonu atmosferin ısınmasındaki en büyük başlıca sebeplerdir.

Sera gazının olmaması durumunda yeryüzündeki sıcaklık günümüzdeki sıcaklıktan hemen hemen 30 derece civarında daha soğuk olacağı söyleniyor.

Son zamanlarda atmosferde değişik insan aktivitelerinden ortaya çıkan sebeplerle karbondioksit, metan, ozon ve di azot monoksit tarzında gazlardan meydana gelen sera gazları, yeryüzündeki sıcaklığın belirgin bir ölçüde artmasına sebep oluyor. Sera etkisi artması, troposferin ısınması, stratosferin de soğumasındaki en büyük ve önemli etkendir.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

“Küresel Isınma Nedir” için 1 cevap

  1. saffettin diyor ki:

    dünyadaki salaklar sen sineşşek kişiler

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat