Mezopotamya Neresidir

Mezopotamya Neresidir

Pazar, 19 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Mezopotamyanın nerede olduğu bilmeyen arkadaşlar için bu konuyu paylaşmak istedim.Mezopotamya’yı öğrencilik yıllarımda çok duydum hemen hemen her yıl Mezopotamya hakkında bir şeyler öğreniyordum.Mezopotamya Fırat nehri ve Dicle nehri arasındaki bulunan bir bölge.Mezopotamya günümüzdeki yer aldığı bölge ırak, suriyenin doğu kısımları, güneydoğu anadolu, iran gibi ülkelerin yer aldığı bölgedir.

Türkiye’deki yeri ise Güneydoğu Anadoludan basra körfezine kadar giden bölgede yer alır.

Eski zamanda yer alan gelişmiş uygarlıkların bulunduğu bir bölgeydi. Ortadoğunun tam ortasında bulunması nedeniyle sürekli göçler olur ve değişik toplumlar yaşardı.

Günümüze kadar tarih boyunca mezopotamya bölgesinde birçok uygarlık yaşadı. Birçok toplumun karışmasıyla en zengin uygarlıklar bu bölgede yaşadı.

Mezopotamya bölgesinde tarih kaynaklarında isimlerine sürekli rastlanan sümerler, akadlar, babiller, asurlar gibi birçok büyük imparatorluk yaşadı.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

“Mezopotamya Neresidir” için 1 cevap

  1. sinem diyor ki:

    lütfen trt deki seksenleri izleyin.mütiş bir film.salı akşamları 19.50 de başlıyor.

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat