Mısırda Cuma Namazı Sonrası Tahrir Meydanında Topluluk

Mısırda Cuma Namazı Sonrası Tahrir Meydanında Topluluk

Cuma, 04 Şubat 2011 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Mısırda Cuma Namazı Sonrası Tahrir Meydanında Milyonlar biraraya geldi.
Mısırda Cuma Namazı Sonrası yaşananlar ;

Mısırda Son durum nedir ve Mısır da yaşananlar hakkında detaylı haberler aşağıdaki makalede mevcuttur.

Cuma namazına yetişemeyenlerin, meydana akın etmeye devam ettiği, kimilerinin uzun kordonu geçip meydana girmesinin iki saati bulduğu söyleniyor.

Cameron, Mübarek’i uyardı

Güvenlik Müsteşarlığı binasına füze atıldı

İskenderiye “git” diye inliyor
Mısır’ın ikinci büyük kenti olan İskenderiye’de de Kahire’yle aynı görüntülerin yaşandığı bildiriliyor. Farklı dinlerden onbinlerce insanın birlikte dua ettiği İskenderiye ve Kahire’de, namaz kılan Müslümanların etrafında çember oluşturan diğer dinlerden vatandaşlarının onları koruma altına aldığı görülüyor.Namazın büyük bir sakinlik içerisinde sona ermesinin hemen ardından meydandaki herkes “Git, git” sloganları atarak, Başkan Mübarek’e bugünün “Gidiş Günü” olduğunu hatırlattı.

Dünyadan destek yağıyor
AFP haber ajansının haberine göre, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Batı’dan Mısırlı göstericilere destek yağıyor.Mısır Elçiliklerinin önünde toplanan insanların, Devlet Başkanı Mübarek’in çekilmesi için gösteri yaptıkları bildirildi.Malezya’da da Amerika Elçiliğinin önünde gösteri yapıp, Amerika’nın Mübarek’e baskı yapmasını isteyen protestocuları polisin su sıkarak dağıtmaya çalıştığı belirtildi.

Çifte güvenlik
Alana girişte askerlerin kimlik kontrolü yaptığı Tahrir Meydanı’nda, protestocuların da kendi “güvenlik” güçlerini kurduğu ve askerlerin ardından, sivillerin de alana girmek isteyenleri aradığı ve kimliklerini kontrol ettiği öğrenildi.

Tahrir’de yine lider yok
Cuma namazının ardından, Tahrir Meydanı’ndaki yüzbinlerin ne yapacağı merak konusu. Kimileri meydandan 11 kilometre uzaktaki Başkanlık Sarayı’na yürüneceğini söylüyor, kimileri de, göstericilerin Tahrir’de kalacağını iddia ediyor.Göstericilerin arasında açık bir lider olmaksızın 11 kilometrelik yürüyüş için organize olamayacakları haber ajanslarının ortak kanısı ve gösterinin bugün de Tahrir Meydanıyla sınırlı kalacağı fikri öne çıkıyor.

Mısır’dan Katar’a uyarı
Mısır’ın, ülkenin içişlerine karışmaması konusunda Katar’ı uyardığı iddia edildi.
Filistin’deki yerel haber ajanslarından Ma’an, Mısır hükümetinin Katar Dışişleri Bakanlığına bir mektup gönderdiğini ve mektupta, Katar’dan Mısır’ın iç meselelerine karışılmaması ve provokasyonlara son verilmesinin istendiğini bildirdi.

Haberde, Mısır’ın Katar’a gönderdiği mesajın çok açık ve net olduğu belirtildi.
Ma’an’ın sorusuna cevap veren Mısırlı kaynaklar da Katar ve bu ülke merkezli El Cezire kanalını suçlayarak, kanalın “diğer bazı ülkelerde de yaptığı gibi”, olayları kendi isteğine göre yansıttığını öne sürdü.

Mısır hükümeti, El Cezire’nin bürosunu kapatmış, bazı muhabirlerini de tutuklamıştı. El Cezire yine de Mısır’dan yayınlarını sürdürüyor.Ma’an, yine Mısırlı kaynaklara dayanarak, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in bir daha başkanlığa aday olmayacağını açıklamasının ardından, Mübarek yandaşlarının sokaklara daha fazla dökülmeye başladığını da kaydetti.Mısır’da bugünkü cuma namazından sonra büyük gösteriler düzenlenmesi planlanıyor. Mısır basını, gösterilere “Çekip gitme cuması” adını verdi.

KUDÜS’TE İSRAİL POLİSİ GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI
Öte yandan, Mısır’daki cuma gösterilerine paralel olarak, Kudüs’te de namaz sonrasında Mübarek karşıtı gösteri düzenlenebileceği endişesiyle, İsrail polisi, Eski Kent ile Haremüşşerif çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Haremüşşerif’te cuma namazına girişlerde 50 yaş altındakilere yasak getirildi, ayrıca cumaya geleceklerin İsrail kimliklerine sahip olmaları istendi.Mısır’daki gösteriler nedeniyle Haremüşerif’e girişlere uzunca bir süredir ilk kez kısıtlama getirilmiş bulunuyor.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat