Mod Medyan Nedir , Mod Medyan Soruları

Mod Medyan Nedir

Çarşamba, 06 Nisan 2011 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Mod Medyan nedir ve Mod Medyan hakkında Ygs sınavı ile ilgili bir bağlantı var mı? Şifreleme tekniği sınavdan önce öğrenciler arasında paylaşıldı mı? Sınav öncesi ilginç detay neydi?

İşte tüm detaylı bilgiler aşağıdaki makalede mevcuttur.

YGS’ye iptal istemi

Bu arada, Konyalı bir öğrenci Danıştay’a dava açarak yürütmenin durdurulması ve sınavın iptalini istedi.

Hemen her gün YGS’ye yönelik çok önemli şifreler bulduğunu ve bunun kesin sonuç verdiğini iddia edenler çıkıyor.

Abbas Güçlü’nün bu konuyla ilgili yazdığı yazı: Ciddiye alıp incelediğinizde gerçekten de birebir doğru cevap anahtarı ile örtüşen şifreler de var. Ama daha da önemlisi internette günlerdir dolaşan “mod medyan“ yazışmaları insanı şoke etmeye yetiyor da artıyor.

İddiaya göre -ki internette bu iddiayı kanıtlayan yüzlerce örnek bulabilirsiniz- mod medyan kavramı bazı yerlerde öğrencilere aşağıdaki şekilde anlatıldı: “YGS’deki seçenekleri, büyükten küçüğe doğru sıralayın, üstteki seçenekle hangisi çıkışıyorsa, o mod medyandır.”

Aslına bakılırsa mod ve medyan, istatiksel kavramlar. Sözlüklere girildiğinde uzun uzadıya anlatılıyor. Ama öğrencilere anlatımı bu şekildeymiş. Ve sınavdan bir iki gün önce bazı öğrenciler arasında “YGS’de mod medyan çıkacak haberiniz olsun“ diye mail trafiği olmuş. Konudan haberdar olanlar mod medyan kavramının ne anlama geldiğini hemen anlamış. Ama bu kavramı ilk kez duyanlar, sınava bir gün kala ders çalışmak olmaz, bırakın o soruyu da cevaplamayalım diye fazla kaale almamışlar.

Şimdi sanal ortamda dolaşan iddialara bakılırsa, bu konudan haberdar çok kişi olmuş. Ne kadarı doğru, ne kadarı abartı elbette bilmiyoruz. Ama ciddiye alınması gereken bir kavram olduğu kesin. Çünkü yine internet üzerindeki arama kayıtlarına bakıldığında, sınavdan bir iki gün önce bu kelimeleri arayanların sayısında özellikle bazı kentlerde patlama olmuş. Niyedir, nicedir onu biz bilemeyiz…

Mynet’in ulaştığı şifreleme detayları

Google arama trend raporlarında 27 Mart 2011 YGS sınavından önce grafiktede görüldüğü gibi sınav tarihinden önce “mod medyan” kelimesinin internette aratılmasında 5 katı bir artış olduğu ortaya çıkıyor.

Google’ın arama trendlerinde “mod medyan”, “mod medyan soruları”, “mod medyan nedir?” gibi kelimelerin sınavdan 2 gün önce yükselişe geçtiği sınav günü ve sonrasında ise 6-7 kat düşüşe geçtiği raporda gözlemleniyor. Mynet’in Google SEO uzmanının yorumladığı raporlamada bazı illerde patlama yaşandığı özellikle ise Ankara ve İstanbul’da oldukça yüksek bir arama artışının olduğu göze çarpıyor.

Şifreleme iddiaları sonrası ortaya atılan “mod medyan” sisteminin Google üzerindeki aratılma grafiğinde ortalama 20 gibi gözüken değerlerin sınav öncesi 25 ve 26 Mart tarihinde 5 katı artarak 100′e çıktığı açıkca belli oluyor.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat