Ölüm Anında Hissedilenler

Ölüm Anında Hissedilenler

Salı, 21 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Herhangi bir ölüm anında neler hissedilirmiş bir öğrenelim.Aşağıdaki maddeler halinde sıralanmış öüm çeşitleri ve o ölüm çeşitlerinin sırasında neler hissediliyormuş öğrenelim.
İnsanlar örneğin boğularak, düşerek, asılarak ölürken neler hissedeceğini merak ederler. Acaba acı çekecekmiyim, ölüm nasıl olacak, neler hissedeceğim gibi sorular çok merak edilir. Bunları açıklayalım ;

Boğularak Ölme

Boğularak ölmenin sebebi suda panik yaşamak ve suyun soğuk olmasından kaynaklanıyor. Suya batma sırasında insanlar nefeslerini tutabildikleri kadar tutarlar. Bir insan nefesini en fazla suyun altında 90 sayine civarında tutabilir. Sonra artık dayanamaz ve suyu yutmaya başlar. Su yutmayla beraber öksürme baş gösterir. Sonra su daha fazla yutulur. Bu esnada göğüste bir yanma ve acıma hissi oluşur. Rahatlama ve huzur olduğu sırada beyne oksiken gitmiyor demektir. Oksijensiz olan beyin ve kalp bir süre sonra durur.

Kan Kaybederek Ölme

İnsan vücudunda ortalama 5 litre civarında bir kan vardır. 750 Ml kan kaybettiği zaman tedavi yapılması gerekir. 1,5 litre kan kaybedilirse insan üşümeye başlar. Sonra susuzluk hisseder, yorgunluk hali gelir ve baş dönmesi başlar. Daha sonra kan kaybetme nedeniyle bilinç kapanır.

Düşerek Ölme

Düşerek ölme düşünüldüğü kadar acı vermez. Örnek verecek olursa 150 metreden atlayan bir kişi yere saatte 200 kilometre hızla düşer. Bu hızla yere çakılan insanların 3′te 2′si düşer düşmez ölür. Düştükten sonra kalp ve karaciğerler parçalanır. Kaburgalar kırılır ve vücuttaki diğer organları keser.

Asılarak Ölme

Asılarak ölme eski zamanlarda cezalardan ve intiharlardan bilinir. Boyuna geçirilen ip beyine giden akterleri tıkar ve 10 saniye içerisinde kişi kendisinden geçer. İpin yanlış takılması durumunda bu zaman artar.

Elektrik Çarpması

Kalbin bir anda işlevini kaybetmesinden ölüm gerçekleşir. Elektrikle insan kendisinden geçer ve acısız bir şekilde ölür.

Yanarak Ölme

İnsan yanma sırasında derisinin üzerinde yer alan kıllar daha sonra derinin üzerinde bulunan sinir hücreleri yanar. Bu insana çok acı verir. Sinirler yandığı zaman sonrasında acı hissedilmez. Ancak yanarak ölmelerin nedeni genelde yanmadan değil zehirli duman ve gazdan olur.

Kalp Krizi Geçirerek Ölme

Kalp krizi hızlı bir şekilde meydana gelmez. Önce göğüste bir acı hissedilir, vücutta sıkışma olur ve baskılar meydana gelir. Kalp kasının oksijensiz kalması sebebiyle ölüm gerçekleşir.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat