Renk Körlüğü Nedir, Renk Körlüğü ,Renk Körlüğü Testi,

Renk Körlüğü Nedir?

Pazartesi, 23 Aralık 2013 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Renk Körlüğü Nedir? ve Renk Körlüğü hakkındaki tüm detaylı bilgiler aşağıdaki makalede yer almaktadır.

Renk körlüğü kısaca gözlerinizin renkleri ayırt edememe bozukluğundan kaynaklanır. Retinada 3 farklı renk algısı vardır. Mavi, kırmızı ve yeşil. Bu renk pigmentlerinde bir eksiklik olursa gözleriniz renkleri tam anlamıyla algılayamaz.

Renk körlüğü durumunda renkler soluk olarak görülebilir ya da tek bir renk tam ve net olarak görülememesi gibi şeylerde olabilir.

Günümüzde en yaygın renk körlüğü yeşil ve kırmızı renklerinin birbirine karıştırılması durumudur. Toplumda doğru bilinen bir yanlış ise renk körleri dünyayı kesinlikle siyah-beyaz görmezler. Renkleri soluk ya da normal bir gözün gördüğünden ayrı renklerde algılarlar sadece.

Yapılan araştırmalara göre renk körlüğü erkeklerde daha yoğun bir şekilde görülüyor. Genetik nedenlerden dolayı erkekler renk körlüğüne daha yatkın. Kadınların 1000/5’inde erkeklerin ise 1000/8’inde renk körlüğü görülür.

İnsanlar renk körü olduklarını anlamaz genelde. Göz doktorlarının bazı renkler içine gömülmüş olan rakamları ayırt etme uygulaması yapması sonucunda renk körlüğü tespit edilir.

Renk körlüğünün kökünden tedavi edilmesi mümkün değil. Lensler kullanılarak hastanın renkleri daha iyi algılaması sağlanabilir.

Günümüzde renk körleri ehliyet alabiliyor.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat