Robert Bunsen Kimdir

Robert Bunsen Kimdir

Pazar, 30 Ocak 2011 tarihinde admin tarafından yazıldı.


Robert Bunsen kimdir ve Robert Bunsen hakkında ; Bugün yani 31 mart 2011 saat 00:00 da Google arama motoru logosunu değişti ve ünlü kimyager Robert Bunsen’in 200.yıl dönümü için güzel bir kimya deneyi logosu ile insanlara tanıtımını yaptı.

Robert Wilhelm Bunsen, organik kimya ve spektrometre çalışma çığır açan yoktu, ama daha çok kendi adını taşıyan laboratuvar brülör ile ünlü. Bunsen organik arsenik bileşikleri kullanarak deneyler ile 1830 yılında kendisi için bir isim yapılan olağanüstü Deneyciler ve popüler üniversite öğretmendi. Bu deneylerin neredeyse onun hayatına mal – bir patlama bir gözde görme kaybı ve arsenik zehirlenmesi kötü bir durum neden oldu, daha sonra laboratuvar organik kimya deneyleri yasakladı. O, ancak Marsburg Üniversitesi (1838-1851) uzun yıllar öğretti en yakından o 1889 yılında emekli oluncaya kadar 1852 çalıştı Heidelberg Üniversitesi ile ilişkilidir. O Gustav Robert Kirchhoff, bir spektrometre (1859) elemanları sezyum ve rubidyum keşfi neden olduğunu, ve, bir yağ-spot fotometre, bir galvanik pil ve bir buz kalorimetre dahil olmak üzere birçok laboratuvar araçları, icat etti. 1855 civarında üniversiteye mekanik Peter Desaga laboratuvar deneyleri için ve yakın-renksiz kararlı alev (Michael Faraday benzer bir yazıcı kullandım vardı) üretecek bir brülör yaptırttım. Bir Bunsen beki olarak bilinen sonuç, bu gün için en yaygın kabul laboratuar araçlarından biridir.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

“Robert Bunsen Kimdir” için 1 cevap

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat