Sabunun Önemi Nedir

Sabunun Önemi Nedir

Perşembe, 16 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Sabunun yeri çok bir başka.Biz insanlar için çok önemli bir yeri olan sabunu günlük yaşantımızda vazgeçilmeyecek maddelerden, temizlik ürünlerinden biridir. Sabunlar kişisel temizlik ve hijyen sağlayan insanlar için çok önemli bir üründür. Değişik yağ asiti ve tuzlardan meydana gelen bir temizlik ürünüdür. Stearik asit, palmitik asit, oleik asit gibi…

Sabunun içerisinde yer alan kimyasal maddelerin etkisiyle kirli olan yağ molekülleri temizlenir. Banyoda, hayvansal ve bitksel sert sabunlar, yağ asitinin sodyum tuzundan yapılır. Evlerdeki musluktan akan sulda kalsiyum ve magnezyum maddesi vardır. Sabun kullanılırsa, cildin üzerinde yağ asitleri ile birlikte sudaki kalsiyum ve magnezyum etkileşime girer. Sonuçta kalsiyum ve magnezyum tuzları meydana geliyor. Bu tuzlar iyi çözülmediği zaman deride tahrişlere neden oluyor. Sabun temizlik açısından çok önemli bir madde olsada bazen ciltte promlemlere neden olabiliyor.

İnsanlar kendi temizliklerinden sorumludur. Temizlik insanlar için çok önemlidir.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat