Ses Nasıl Oluşur

Ses Nasıl Oluşur

Perşembe, 16 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Ses Nasıl Oluşur ve ses hakkındaki tüm detaylı bilgiler aşağıdaki makalede yer almaktadır.

Sesin nasıl meydana geldiği konusunda insanların çoğunun herhangi bir fikri yoktur. Birçok insan ağzını açtığında sesin çıktığı görüşüne sahiptir.

Boğazın ön kısmında burun ve ağızdan akciğere hava taşımakta olan soluk borusu, bunların arka tarafında sıvı ve gıdaları mideye ileten yemek borusu vardır. Nefes borusunun üst tarafında ses tellerinide içerisinde bulunduran ses tellerini içine alan kıkırdak dokusu yani gırtlak vardır.

Solda ve sağda iki tane ses teli vardır. Bu teller hareketlidir. Bu ses telleri birbirinden uzaklaşıp yaklaşırlar. Nefes alıp verme aşamasında yana doğru açılırlar ve konuşma esnasında birbirine yaklaşıp titreşim yapar.

Ses oluşurken akciğerden gelen hava kullanılır. Akciğerler solunum yaptıkları havayı gırtlğa iterler ve gırtlakta yer alan ses tellerinin arasında geçen hava sesi meydana getirir. Ağız boşluğu, dil, diş, burun boşluğu ve sinüs ile konuşma oluşur.Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

“Ses Nasıl Oluşur” için 2 cevap

  1. rümeysa güel diyor ki:

    bana göre süperrrrrrrrrrrrrrrr işime yararrıyacak :) :D :O

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat