Sportoto Süper Lig Play Off Nasıl Olacak Sistem Hakkında Bilgi

Sportoto Süper Lig Play Off Nasıl Olacak Sistem Hakkında Bilgi

Pazartesi, 20 Şubat 2012 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Spor toto Süper Lig Play Off Nasıl Olacak 2012 sistemi detayları;

Play Off Maçları Nasıl ve Ne Zaman Oynanacak 2012 Nisan , Süper Lig Play Off Sistemi Nasıl Olacak ,

Sportoto Süper Ligde 2011-2012 sezonunun sonuna doğru yaklaşırken, akılları play off sistemi kurcalamaya başladı. Süper Lig Nisan ayında sona eriyor. Daha sonra play off maçları başlayacak. İşte Play-off sistemi hakkında tüm merak edilenler :
TFF’nin sezon başında getirdiği play-off sistemi nasıl olacak. TFF bunu açıkladı ama sporseverler play-off sistemi konusunda yeterli bilgiye sahip değil. İşte play-off…
İşte play-off’un bütün ayrıntıları!
TürkiyeFutbolFederasyonu (TFF), Temmuz ayındafutboladüşen şike ateşinden sonra ligeyenibir heyecan getirmek için Süper Lig’in statüsünü değiştirmekte buldu. Şike soruşturmasıyla sarsılan futbolayenibir ivme kazandırmak ve kulüplerin maddi zararlara uğramasını önlemek isteyen TFF, radikal bir değişikliğe giderekyenisezonun play-off sistemiyle oynanmasını sezon başında kararlaştırmıştı.
3 Temmuz’da başlayan şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma, kapsamında Türk futbolu tarihinin en ağır krizini yaşadı. TFF, bu olumsuzlukları önlemek amacıyla giriştiği formül arayışlarında o günlerde spor otoritelerinin çok eleştirdiği radikal bir adım attı ve Spor Toto Süper Lig’in yeni sezonda play-off sistemiyle oynatılmasını karara bağladı. Bu sayede ligde oynanacak maç sayıları arttı. Derbi sayılarında muhtemelen bir artış söz konusu. Ligin boyunun uzamasıyla devre arası tatili kısaldı . Artan maç sayıları kulüpler için yeni bir gelir kapısı oldu. Türkiye, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü de lig maçlarıyla tanıştı…
PEKİ PLAY-OFF NASIL OYNANACAK?
Süper Lig’de 2011-2012 sezonunda 34 haftalık maraton 8 Nisan’da sona erecek. Normal sezonu ilk dört sırada bitiren takımlar play-off’a kalacak. Play-off’a kalan dört takım, çift devreli lig usulüyle karşı karşıya gelecek ve böylece ligin boyu 6 hafta daha uzamış olacak.
PLAY-OFF’A KATILAN 4 TAKIM PUANININ YARISINDAN DEVAM EDECEK
Play-off’a kalan dört takım mücadelelerine normal sezondan getirdikleri puanların yarısını taşıyacak. Buçuklu puanlar üstteki tam sayıya yuvarlanacak. Örneğin 74 puanı olan bir takımın puanı play-off’larda 37 olacak. 67 Puanı olan bir takımın puanı buçuğu bir üste yuvarlanacak ve 34 olacak. Dört takımın normal sezondan taşıdığı puanların yarısıyla play-off’taki 6 maç sonunda elde edilen puanlar toplanacak ligin şampiyonu belirlenecek…
PEKİ AVERAJLAR AYNI OLURSA NE OLACAK?
Yeni sistemde averaj sistemi de yeniden düzenlendi. Hem sezon içinde hem de play-off sonunda puan eşitliği halinde averaj üstünlüğü için şu sıralama izlenecek. Play-off sonunda puan eşitliğinde, takımlardan biri buçuklu puanla o pozisyona gelmişse, tam puanı olan takım şampiyonluğu elde edecek. Takımların şartları aynıysa sezon içinde ve play-off’ta birbiriyle oynadıkları maçların sonuçları belirleyici olacak. Yine eşitlik bozulmazsa bu kez genel averaj devreye girecek. Genel averajda da eşitlik olması durumunda takımların attıkları gol sayısının fazlalığı göz önüne alınacak. Bu kriterlerin tamamında eşitlik olması halinde ise takımların hükmen yenilgi alıp almadıklarına bakılacak play off
PLAY-OFF MAÇLARI SONUNDA AVRUPA KUPALARI
Play-off sistemiyle takımların Avrupa kupalarına katılım biçimlerinde de değişiklik yapıldı. Bu değişikliklere göre play-off’un sonunda şampiyonluğu elde eden takım, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılacak.
Bu bilgiyi yeniden anlatmak gerekirse:
Play-Off sisteminden sonra 1. olan takım yani şampiyon olan takım Şampiyonlar Ligi’ne direkt gidiyor. Şampiyonlar Ligi’ne katılacak diğer takımı ise play-off’takiler belirlemiyor. Ligde normal sezonu birinci bitiren takım yani play-off olmadan eski düzende şampiyonum diyen takım play-off’taki derecesi 3.lük veya 4.lük olsa bile Şampiyonlar Ligi ön elemesine katılacak. Yani normal sezonu 2. bitirip play-off’ta şampiyon olamayan, play-off’ta 2. veya 3. olan takım şampiyonlar ligine gidemiyor.
UEFA AVRUPA LİGİ’NE KATILMA STATÜSÜ
Play-off’u üçüncü sırada tamamlayan takımla Türkiye Kupası sahibi takım, geçmişte de olduğu gibi UEFA Avrupa Ligi’ne giderken, bu kupadaki üçüncü takımın belirlenmesi için farklı bir usul uygulanacak. Ligi 5. ile 8. sıralar arasında bitiren dört takım, Avrupa Ligi play-off’unda karşı karşıya gelecek. Bu play-off sonunda rakiplerini geride bırakan takım, play-off şampiyonluk grubunu 4. sırada bitiren takımla tarafsız sahada tek maç oynayacak ve kazanan takım UEFA Avrupa Ligi’ne katılma hakkı kazanacak.

Play Off Hakkında Bilgiler , Sportoto Süper Lig Play Off’a Hangi Takımlar Kalacak Kaç Takım Play of oynayacak nasıl olacak , 2012 süper lig maçları play off hakkında merak edilenler bilinmeyenlerTüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat