eğitim.son dosyası İsmail Koncuk’un Çalınan KPSS Soruları ile Alakalı Açıklamalarını İzle

Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail Koncuk’un Çalınan KPSS Soruları Hakkında Açıklamaları

Pazar, 29 Ağustos 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail Koncuk’tan KPSS sınavından önce eğitim bilimleri sorularının ham halinin, Uludağ Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden 2007’de mezun olan bir kişinin e-posta adresine servis edildiğini öne sürdü.

Binlerce kişi aldı

Koncuk, sendika genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, sınavla ilgili iddiaların 50-100 kişiyle sınırlı olmadığını, soruların binlerce kişiye verildiğini söyledi. Soruları verenlerin ortaya çıkmasından korkulduğunu belirten Koncuk, “Belki bu olaylar, geçmiş yıllarda da yapıldı ancak, bu yıl ortaya çıktı. ‘Benim adamım yaparsa mübahtır’ anlayışı Türkiye’yi uçurumun kenarına sürükler” dedi.

Ufak değişiklikler var

Koncuk, KPSS eğitim bilimleri sorularını içeren “PDF” formatında bir dosyayı gazetecilere göstererek, şunları söyledi: “Dosya, 5 Temmuz 2010, saat 14.22’de oluşturuldu. Sınav 10 Temmuz’daydı. Bu dosya, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden 2007’de mezun olmuş bir KPSS adayının hotmail uzantılı e-mail’ine gönderiliyor. Bu kişi erkek ve doğum yeri İç Akdeniz’e doğru bir ilimizin ilçesi. Ayrıca sınavda tam puan da alamamış. Sorularda ufak tefek değişiklikler ve yazım hataları var. Dört soru ise hiç yok.”

Dosyanın adı: Egitim.son

“Bu, soruların baskıya girmeden, düzeltilmeden, ham haliyle, birilerinin eline geçtiğini gösteriyor. Bu kesinlikle kendi mensuplarına, menfaat temin etmek isteyen, öncelik kazandırmak isteyen bir grubun işi. Eğer isterlerse, bilgileri savcılığa, YÖK Denetleme Kurulu’na ve Devlet Denetleme Kurulu’na vereceğiz.” Soruları alan kişilerin, kendi şifresini vererek, başkalarının da bundan faydalanmasını sağlayabileceğini belirten İsmail Koncuk, “egitim.son” adıyla oluşturulan dosyadan kimlerin faydalandığının IP adreslerinden anlaşılabileceğini söylediTüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat