Yürümenin Faydaları Nelerdir

Yürümenin Faydaları Nelerdir

Cumartesi, 04 Eylül 2010 tarihinde admin tarafından yazıldı.

Yürümenin Faydalarınıı merak eden arkadaşlar için ünlü uzman hekimlerin açıklamalarını sizlerle paylaşmak istedim.

Uzmanlar sürekli yürümeyi öneriyor herkese çünkü yürüme yürüyüş herkes için oldukça sağlıklı bir spordur.

Bayanlar için özellikle ilerde yaşayacakları menopoz dönemi için kesinlikle tavsiye edilen bir spordur ve tüm sağlık alanlarında tüm uzman hekimler tarafından şiddetle yürüyüş önerilmektedir

Peki yürüyüşün faydaları nelerdir?Haftada 1 Saatlik yürüyüş bile kadınlarda kalp hastalıkları riskini yarıya indirebiliyor
Yürüyüşün Sağlık açısından yararını araştıran bilim adamları, haftada bir saatlik yürüyüşün bile kadınlarda kalp hastalıkları riskini yarıya indirebildiğini saptadı.

Amerikan Tıp Birliği’nin konuyla ilgili olarak yayınlanan raporunu yorumlayan Harward Tıp Okulu bilim adamları, bunun az yürüyüş yapılması anlamına gelmediğini, ne kadar fazla yürüyüş yapılırsa, o kadar fazla yarar sağlanacağını söylediler.
Kadınların sağlığı açısından yürüyüşün yararıyla ilgili olarak daha önce yapılan araştırmalarda, haftada en az 3 saatlik yürüyüş yapılması salık verilmişti.
Araştırmacılar, kalp sağlığı açısından, haftada en az bir Saat yürüyüş yapan kadınları, sigara içmeleri halinde bile, hiç yürüyüş yapmayan kadınlarla aynı düzeyde tutuyor.

Bu saptamadan yola çıkan araştırmacılar, sigara alışkanlığı olan kadınların fiziksel aktiviteyi de alışkanlık haline getirmelerini öneriyor .Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Duyuru:
  • Sitemizdeki Videolar Diziler Muzikler Fragmanlar Tanıtım Amaçlıdır.Yanlızca Kısa Bir Bölümleri Yer Almaktadır.
  • Videolar Youtube, Google, İzlesene, Yahoo vb Gibi Sitelerden Embed Kodları Sayesinde Yayınlanmaktadır Sitemizde.
  • Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır.Böyle Konularda Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..
  • Yazı Video gibi Konularda Hak Sahibi İddia Eden Kişiler Veya Telif Haklarına Aykırı Bir Yazı Görüyorsanız Bu Yazıyı İletisim Bölümünden Bizimle İrtibat Kurmanız Yeterli Olacaktır..

Bir Cevap Yazın

Copyright © 2009-2013 Yasamvemoda.Com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz Ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.

Yukarı

Reklamı Kapat

Reklamı Kapat